Cumhuriyetin 100. yılı tüm yurtta olduğu gibi Bilecik’te de coşkuyla kutlandı. Gün boyu süren etkinliklerle bayram coşkusu yaşanırken 100. yıl etkinlikleri şarkıcı Simge’nin konseri ile taçlandı.

Cumhuriyet Meydanı’nda Simge konseriyle buluşan Bilecikliler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birlik içerisinde kutladı. Bilecikliler tarafından yoğun ilgi gören konserde Cumhuriyet Meydanı ve caddeler doldu taştı.

Bileciklilerin bayram sevincine ortak olan Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, konser öncesi Simge’ye Bilecik seramiği üzerine yansıtılmış Atatürk portresi ile çiçek hediye etti.

SUBAŞI: ‘’CUMHURİYET GENÇLERİYLE BİR ARADA OLMANIN HAKLI MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM’’ Sahnede Bileciklilere hitaben konuşan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, ‘’Cumhuriyet gençleriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum’’ ifadelerini kullanarak, ‘’Bugün tüm yurtta olduğu gibi Kuruluş ve Kurtuluş’un şehri Bilecik’te Cumhuriyet’imizin 100. Yılını kutluyoruz. Coşkuyla ve Simgeyle kutluyoruz. Güzel Bilecikliler iyi ki geldiniz. Bizler Cumhuriyet’in yılmaz bekçileriyiz. Sen Çok Yaşa Cumhuriyet. Nice 100. Yıllara hep birlikte’’ ifadelerini kullandı.


Simge ise böyle anlamlı bir günde Bilecik’te olduğu için duyduğu mutluluğu belirterek, Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’ya teşekkür etti.
Milletvekili Yaşar Tüzün ise Bileciklilerin Cumhuriyet Bayramını kutlayarak, sahne alan Simge ve ekibine teşekkür etti. Konserde ayrıca gerçekleştirilen havai fişek ve ışık gösterisi Bilecikliler tarafından büyük bir beğeniyle takip edildi. Betül Kesik