banner566
banner401
banner422

ELEŞTİRİ TAHTASINDA OLAN MİLLETVEKİLİ YAĞCI’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, eleştiri hedefi olduğu gündem konularına ilişkin gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla gazetemizi ziyaret eden Milletvekili Selim Yağcı, kamuoyunda kendisi ile ilgili çıkan sert eleştirilere yanıt verdi.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Cafer Elmas’ın sorularını yanıtlayan Milletvekili Yağcı, özellikle Belediye Başkanı Semih Şahin’in önceki AK Partili Belediyesi ve kendisi ile ilgili öne sürdüğü iddialara cevap verdi.

Millet İttifakı Adayı olan Semih Şahin Başkanlığındaki Bilecik Belediyesi’ne TYP (Toplum Yararı Projesi) kapsamında işçi verilmemesi, BEBKA ve Belediye işbirliğinde yapılan ancak Belediyenin değişmesi ile BEBKA’nın 4 Milyonluk hibe desteği sunacağı Bilgi Evi  projesinden çekilmesi, Bağımsız Belediyelere destek olup olmayacağı, Seven Pasajı ve Elmas Çay Bahçesi Projeleri, AK Partili Belediye döneminden kalan ve usulsüz olduğu söylenen 300 dosyaya ilişkin hakkındaki iddialara yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulunan Milletvekili Selim Yağcı, iddiaların asılsız olduğunu belirtirken kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini ifade etti.

İlk olarak, Bilecik’te Millet ittifakından seçimi kazanan Belediyelere projeleri olmasına rağmen TYP kapsamında işçi verilmediği iddiasını yanıtlayan Milletvekili Yağcı, Toplum Yararı Projesi kapsamında hiçbir yerde uzatılma yapılmadığını belirterek “Milletvekili buna izin vermiyor gibi bir bir izlenim veriliyor. Hakkımız yeniyor” dedi

TYP SÜRESİ, SADECE BİLECİK’TE DEĞİL HİÇBİR YERDE UZATILMADI”

Yağcı, “ Toplum Yararı Projesi, İŞKUR aracılığı ile Vali Bey’in koordinasyonunda yapılıyor. Geçmiş dönemlerde Milletvekili olmamdan sonra bir defa yapıldı. O dönemde Belediyelerimize ilişkin bir dağıtım stratejisi izledik. 6 aylık süre içerisinde yapıldı. 6 ay yapıldıktan sonra genelde bu süre 3 ay daha uzatılıyor ama Türkiye’de Toplum Yararı Projesi, şu anda ciddi şekilde Bakanlık tarafından da sorgulanıyor. Bunun için bizim dönemde bu iş bittikten sonra 3 ay daha uzatılma yapılmadı, hiçbir yerde yapılmadı.  6 aylık dönem Haziran ayında bitti ve ondan sonra hiçbirisine uzatma yapılmadı. O yapılmadan önce buraya 200 kişilik bir liste geldi, bitmeden önceki gelen liste.  O 200 kişilik listede de daha önce Bilecik  ve Bozüyük Belediyesi’ne 87’şer kişi  verildi. İlk defa o kadar çok verildi belediyelere bu şekilde. Daha önceki dönemlerde ben de Belediye Başkanıyken 30-40’ı geçmemişti.   Ama o dönemler içerisinde Gölpazarı, İnhisar, Yenipazar, Söğüt belediyelerine de az eleman verilmiş. Bu 200 kişi geldiğinde 100 tanesi Valiliğe verdik. Kalan 100 tane de mevcutta zaten. O zaman yaklaşık 1,5 ay kadar süresi vardı mevcutların. Kalan 100 kişiyi de daha önceden az verdiğimiz belediyelerimiz arasında paylaştırdık. Yeni dönemde bu noktalarda bir toplum yararına çalışma projesi henüz gelmedi.

“YÖNETİCİ ARKADAŞLARIMIZ BİZİM HAKKIMIZI YİYORLAR”

 Bu konuda kamuoyuna söylenen sözleri de duydum. Yönetici arkadaşlarımız bizim hakkımızı yiyorlar. Böyle bir irademiz yok. Böyle bir şey oluşmadı. Geldiği zaman da nasıl özür dileyecekler onu dabilmiyorum.  Gelip de  bazılarına verip mevcut belediyelerimize vermeme gibi bir ihtimal olmadı.

“TYP’YE YENİ BİR DÜZENLEME GELECEK”

 Şu anda toplum yararına proje,  Türkiye’de hiçbir yerde verilmedi. Muhtemelen toplum yararına yeni bir düzenleme gelecek. Bence de kalkması gerekir. Çünkü bu  işlerden siyaseten ve toplumsal anlamda fayda göremiyoruz. 200 kişi müracaat ediyor 50 kişi alınıyor, 150 kişi kırılıyor. Alınan 50 kişi de süresi dolup işten çıkarken kırılıyor. İsteseydiniz çalıştırırdınız diye düşünüyor.  Ayrıca işler hep geçici elemanlarla yapılıyor, o işte bir uzmanlaşma oluşmamaya başladı. Bu Türkiye’de de Bilecik’te de her geçen gün insanların bu konudaki beklentileri daha da arttı. Hükümet kademesine de bu iletildi. Şu anda bunun üzerine Çalışma Bakanlığı ciddi bir değerlendirme yapıyor. Muhtemelen Eylül ayında okulların açılması sebebiyle buna ilişkin bir düzenleme yapılır.

“YANLIŞ BİLGİ...”

Öbür türlü ifade etmeyeyim, yanlış bilgi diyeyim, gelip de  Türkiye’de birilerine verip buradaki belediyelerimizin projelerini kabul ettirmeme, işçi vermeme gibi bir girişimimiz söz konusu değil. Veya buraya 500 tane eleman tahsis olup da belediyelere vermeme gibi bir konumumuz olmadı.

“HAKKI YERİNE TESLİM EDERİZ AMA İKTİDARDAKİ GİBİ OLMAZ”

 Biz mutlaka hakkı yerine teslim ederiz ama iktidardaki gibi de olmaz. Buna ilişkin olarak normal şartlar altında ben ekstradan Ankara’da Milletvekili dışında da Belediye Başkanı olarak 20-30 ek ilave yaptırıyordum. O imkanımı orada kullanıyordum. Biz burada yapılan proje içerisinde Bilecik Belediyesine, Bozüyük Belediyesine, diğer belediyelerimize  konumları, durumları itibariyle uygun bir sayı tahsisi yaparız, diğer noktalar oluşur ama hiç vermeme,onları dışlama gibi bir gündemimiz olmadı. Kamuoyuna yapılan açıklamalar yanlış bilgi, değerlendirme sonucudur. Bu arkadaşlar da bu konuda bilgilerini tazelerlerse doğru olur.

“MİLLETVEKİLİ BUNA İZİN VERMİYOR ŞEKLİNDE YANSITILIYOR”

Kamuoyuna Milletvekili buna izin vermiyor şeklinde yansıtılıyor. Ortada bir proje yok, ortada bir sayı yok, onların dışlanması gibi bir şey yok bizim yaptığımız dağıtım, onların 85-87 kişisi varken 1 ay öncesinden yapılan bir dağıtım. Onların da o zaman süreleri vardı. Yani bir olaya ilişkin bir şey yok. “dedi.

“KİMSE KENDİ TAKİPSİZLİĞİNİ, BECERİKSİZLİĞİNİ BAŞKASININ ÜSTÜNE SUÇ OLARAK ATMASIN”

Milletvekili Yağcı, daha sonra kamuoyunda merak edilen diğer bir konu olan Bilgi Evi Projesi hakkında konuştu. BEBKA tarafından 4 Milyon TL hibe edilecek projenin Belediye değiştiği için mi iptal edildiği sorusuna yanıt veren Milletvekili Yağcı, “Kimse kendi takipsizliğini, beceriksizliğini başkasının üstüne suç olarak atmasın” dedi. AK Partili Belediye döneminde Proje sorumlusu olan Serkan Bircan ile bir defa dahi proje hakkında görüşülmediğini ve işin takipsizliği dolayısıyla bu noktaya geldiğini ifade eden Yağcı, “Bunlar zamana bağlı işler. Nihat Bey’in sürecinde bizzat kendim takip ettim. Çünkü o 4 Milyonu çıkartıncaya kadar ben akla karayı seçtim. Kalkınma Ajansı’nın yönetiminde olduğum zaman dilimi içerisinde koyduk. Devamında da Nihat Bey takip etti. Hatta son anda seçim zamanı süre geçmesin diye Serkan Bey son anda dosyaları hazırlayıp teslim etti ama onun devamında kurulan proje ekiplerine bu proje verilmedi. Bu projeyi yürüten insanları da takip noktasında yetkilendirmemiş olabilirler.  

“BAŞKAN BİLECİK’İN HAKKINI SAVUNAMIYOR MU?”

Kalkınma Ajansı açıklama yapsın, Selim Yağcı bir defa o projenin  devamsızlığı noktasıda bir söz söylemişmi... Orada 3 tane Vali var, Sayın Başkan Kalkınma Ajansı’nın doğal üyesi, sorgulayabilir. Orada  bizim paramızı niye kaldırdınız diye Yönetim Kurulu’nun gündemine getirdi mi? Kendisini savunamıyor mu ? Başkan, yönetiminde olduğu bir yerde şehrin hakkını savunamıyor mu  da suçu bize atıyor?”

“BAŞKANI KAMUOYUNA ŞİKAYET EDİYORUM”

Kamuoyuna bu anlamda başkanı şikayet ediyorum, hazır gelen 4 Milyonluk parayı takip etmeyerek, bizim emeğimizi de Bilecik’in hakkını da gerektiği gibi koruyamadı. Biz son ana kadar getirdik, bunları teslim ettik.

“BEN OLSAM KIYAMETİ KOPARTIRIM”

Belediye Başkanımız orada yönetimde. Benim yönetimde olduğum bir  yerde, benim elde ettiğim bir hakkı o yönetim kurulu kararıyla iptal edilirse ben kıyameti kopartırım. 4  Milyonluk para geri gittiyse kendisi ne yapıyor? Eğer takip ediliyorsa süreç devam eder.

ŞEHİRDE TOPLUM YARARINA GELECEK HER HİZMETİN DE ARKASINDAYIM”

Bunların  hiçbirinin aslı astarı yok. Ben 15 yıl doyasıya Belediye Başkanlığı yaptım. Belediye Başkanlığı zor iştir, Belediye Başkanları yalnız adamlardır. Bu Belediye Başkanlığına benden sonra kim gelirse gelsin en büyük yardımcısı ben olurum dedim. Bu şehirde toplum yararına gelecek her hizmetin de arkasındayım. Siyasi veya bireysel düşüncelerle bu şehrin önünü kesecek bir harekette bulunmamız söz konusu olamaz ama arkadaşların kendilerine ilişkin çalışmaları ortaya koymadan her işi geçmiş ile ilişkilendirerek bahaneler üretmeleri kabul edilebilir bir şey değil.

“DESTEK İSTEMEDİLER”

Bizim belediyeye yardım etmemizin yollarını açsınlar. Eleştirerek, yolları kapatarak olmaz. Herhangi bir konuda itirazları varsa, bir kez olsun bana telefon açarak benden bilgi istemediler. Bozüyük Belediye Başkanı Talat Bey, bunca tecrübesine rağmen arayarak Vekilim şu konularda benim sizin desteğinize ihtiyacımız var diyebiliyor. İstenmediği zaman, yapılmama konusunda da şikayet hakkı olamaz ama biz Bilecik’e gelecek hiçbir yardımın da önünü siyasi sebeplerle kesmedik, kesmeyiz de. Bilecik bizim ortak değerimiz. Bugün halkımızın teveccühüyle Semih Bey Başkandır, yarın başka bir arkadaşımız Başkan olur.

“SADECE SİYASİ GÖZLÜKLE BU İŞE BAKILMASIN”

Arkadaşlar bu süreç içerisinde çok büyük hatalar yapsa da biz Bilecik’in zaman ve zemin kaybetmemesi için var gücümüzle destek oluruz. Ama biz şunu isteriz; sırf siyasi ve ideolojik gözlükle işe bakılmasın. Bilecik’e bir şeyler  yapmak istiyorlarsa bizim 15 yıllık deneyimimizden de faydalansınlar. Eleştirerek bu fayda olmaz.  En büyük örnek de Bilecik’e gelecek olan 4 Milyondu. Bu 4 Milyonu bu kadar önemsiyor, arkadan konuşuyor bir kere olsun bizi arayarak bilgi aldı mı? Yanındaki personel ile bu konuya ilişkin bir kere olsun toplantı yaptı mı?”

“BELEDİYE BAŞKANINA KIZSAK DA KÜSSEK DE HALKIMIZA ZARAR VERECEK BİR DAVRANIŞ İÇİNDE OLAMAYIZ”

Bağımsız Belediyelere destek olup olmayacağı noktasındaki yorumlara da cevap veren Milletvekili Yağcı, “Partimizin genel kararı olarak, biz halk ile ilgili olarak hiçbir şeyin karşısında değiliz. Belediye Başkanına kızsak da küssek de halkımıza zarar verecek bir davranış içinde olamayız ama daha önce AK parti kadrolarında olup, kararlarını beğenmeyip, istifa edip, bağımsız veya farklı bir partiden aday olanların yeniden bu trene binemeyeceklerine ilişkin karar devam ediyor.

“DESTEK NOKTASINDA BENİM BELEDİYE BAŞKANIMLA DİĞERİNİN FARKI OLUR”

 Bizim ne Münür Bey ile ne Zekiye Hanım ile bireysel bir sıkıntımız yok.

Biz engel olmayız ama  destek noktasında benim belediye başkanım ile diğer arkadaşın farkı olur.  Örneğin Pazaryeri’nde cezaevi kalkıyor buraya ilişkin olarak Belediye bünyesinde bir eğitim merkezi kurmak istiyor Zekiye Hanım. Ben buna destek olurum. Pazaryeri kazanacak. 10-15 tane personelimiz oluşacak ama onların siyasi anlamda vaat ettikleri şeyleri kendi belediye başkanımız gibi gece gündüz koşturarak olmaz.Bize olan talep ve değerlendirmelerine göre kapımız açık. Kimsenin şehre yapacağı hizmetin önüne engel olmadık.

“BAZI ARKADAŞLAR TIKANACAKLARI YER İÇİN ZEMİN HAZIRLIYORLAR”

Bazı arkadaşların da genel pozisyonlarını biliyorum, ne zaman tıkanacaklarını biliyorum. Onlar da biliyorlar ve şimdiden zemin hazırlıyorlar. Topluma bahane sunuyorlar. Yarın öbür gün Milletvekili, AK Parti, yönetim  destek vermediği için biz bu işi yapamadık diye kamuoyuna sunacaklar ama şu anda verimli bir çalışma ortamlarının olmadıklarını da görüyorum.”dedi.

“SİYASETEN MEMNUNUZ”

Milletvekili Yağcı, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Cafer Elmas’ın, Bilecik’te CHP’li belediyenin göreve gelmesinden itibaren geçen 3 aylık süre hakkında düşüncelerini sorması üzerine, “siyaseten memnunuz” yanıtını verdi

“BAŞKAN, HER İHALEMİZİ KAMUOYUNA AÇIKLASIN”

Seven Pasajı ve Elmas Çay Bahçesi’ndeki projelere ilişkin konuşan Milletvekili Yağcı, “Seven Pasajı’nda yıkımı yaptığımızın ertesi gün 15 Temmuz olması bize 2 yıl zaman kaybettirdi . Normal şartlarda o proje bitecekti ve halk kullandıkça o projenin ne kadar güzel olduğunu görecekti...

Bazen imalı laflar geliyor. Bizim her ihalemizi, projemizi lütfen Sayın Başkan kamuoyuna açıklasın. İhalelerimiz, Kamu İhale Kurumu kontrolünde  yapılıyor. Herkesin ihaleye itiraz etme hakkı var. Bu zamana kadar tüm ihalelerde sayıştay denetimelerinden geçerek yapılan ihaleler. Allah’a çok şükür bu zamana kadar sayıştaydan da Kamu İhale Kurumu’ndan  bunlara ilişkin en küçük bir eleştiri almadık.

“BELEDİYE YÖNETİMİ İHALELERİMİZİ DOĞRU DÜRÜST TAKİP EDERSE BU İŞ KISA SÜREDE BİTER”

Tüm şartlarıyla Bilecik halkına layık ihaleler yaptık. Eğer Belediye yönetimimiz, bunu doğru dürüst takip ederse en kısa süre içerinde  biter.

Elmas Büfeler alanındaki ihaleyi devam ettiriyorlar çünkü orası bittiğinde ekonomik kazancı doğrudan olacak. Bu konuda ses yok.

“PROJELERİ DEVAM ETTİREMEZLERSE SORUMLULUK SAYIN BAŞKANA VE EKİBİNE AİTTİR”

Bu şekilde imalı laflar söylemesinler. Varsa bildikleri bir şey açıklasınlar, kamuoyu da öğrensin. Biz de bunlara ilişkin gerekli cevapları verelim. İdarede devamlılık vardır. Biz, bizden önce yapılanları devam ettirdiysek arkadaşlarımız da bizden sonra yapılacakları devam ettirmek durumundalar. Eğer bunları devam ettirmeyip sürüncemede bırakırlarsa bundan sonraki her şeyin sorumluluğu Sayın Başkan ve ekibine ait. Bundan sonra bahane üretmek yerine işlerine sahip çıksınlar.

“BÜTÇELERİ İPTAL EDİLEN PROJELERİN YERİNE NE KOYULUYOR?”

Bir de şunu duyuyorum;  bu bütçe benim değil... Bütçe dediğin nedir ki sen iş yapacak ol ek bütçe yap, ek bütçeyle istediğin projeleri koy. Bilecik’e zaman kaybettirme. Örneğin bu bütçede olan birçok projeyi durdurdu. Onların yerine ne koyuyorsun? Örneğin Abdülhamit Han Camii’ni yapmak istemiyorsun, orası 4 .5  Milyon. 4.5 Milyonun karşısına ne iş yapacaksın? Botanik park iptal edildi. Trafik Eğitim Pisti devam etmiyor. Şampiyonlar Tepesi’nde bayraklar hazır. Bu sene Galatasaray şampiyon, çağır... Bir reklamdır, şehrin tanıtımı için bir etkendir.

“KAMUYA TAHSİS EDİLEN TESİSLER, ÖZEL ŞAHISLARA VERİLİYOR”

Hazır yapılan tesisler, kamuya tahsis edilen  tesisler özel şahıslara veriliyor, o zaman hiç kural tanınmıyor. Örneğin Hanımlar Kahvesi özel şahıslara verilmiş. Biz orasını ucuz şartlarda herkesin gelip oturması için yaptık. Yöresel Lezzerler Evi... Bilecik’te bugün lokal mi yok, kafe mi yok. Bilecik’teki eksilik bu mudur da dönüştürüyoruz. İhale dahi yapmadan bir kesime veriyoruz.

Hanımeli Sokağı’ndaki iş yerlerini belirli projelere yönelik olarak vermiştik. Artık kendi takdirleridir. Onların değerlendirmesini de hemşehrilerimize bırakıyorum.

“BAŞKAN BEY HER SÖZÜNÜN ARASINDA BİZLERİ İTHAM EDİYOR”

Ben de Belediye Başkanlığı yaptım, bir Milletvekili olarak da Belediye Başkanını enine boyuna eleştirmek istemiyorum ama maalesef Başkan bey her sözünün arasında bizleri itham ediyor.

“BENİM DÖNEMİME AİT HER ŞEY SAYIŞTAY DENETİMİNDEN GEÇTİ”

Belediye Başkanı Semih Şahin’in usulsüzlük olduğu ve yargıya taşıyacağını söylediği 300 dosyaya ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Yağcı, “Yargıya intikal ettirsinler. Ne varsa buna ilişkin varsa ellerinde,  bu konuda açığım. Benim dönemime ait her şey Sayıştay denetiminden geçti. Nihat Bey döneminde yapılan son süreç 6 aylık bir dönem kaldı. Sayıştay bir dahaki gelişinde bu döneme ait değerlendirmeleri yapar. Bu konuda bizim bir sıkıntımız yok.

“BELEDİYE BAŞKANLARININ USUL VE USLUPLARI DÜZGÜN OLURSA, HER ZAMAN YANINDA OLURUZ”

Bu şehir bizim. Hiçbir Belediye Başkanımızın şehir adına yapacağı çaşlışmalara engel olma durumunda olmayız. Belediye Başkanlarının usul ve uslupları düzgün olursa, ortak çalışma duygusunu taşırlarsa biz Belediye Başkanlarının her zaman yanında oluruz.

“300 DOSYA VARSA EN AZ 300 İŞ VARDIR”

Milletimin seçtiği bir insana karşı benim söyleyecek bir sözüm olmaz. Ama o da geçmiş dönemlerde 3 defa seçilen bir insana ilişkin sözlerine dikkat etmesi lazım. 15 yıl sonucunda, bu şehirde hiçbir şey yapılmamış diyor ve 300 tane dosya var diyor. Bunun sonucunda en az 300 iş yapılmıştır çıkıyor.  Yapılan şeyleri yokmuş gibi görmek olmaz.

“SİYASİ NEZAKET KAYBEDİLDİ”

Biz kendisini telefonla arayarak tebrik ettik ama kendisi sonrasında hiçbir girişimde bulunmadı. Bu zamana kadar her gördüğünde beni ziyarete gelmedin diyor ama sen bir taraftan da bizi hırsızlıkla suçluyorsun. Siyasi nezaketini kaybediyorusn, biz 15 yıl belediye başkanlığı yaptık, Milletvekillerimize veya önceki belediye başkanlarımıza yaptığı işlerden dolayı bir ithamda bulunmadık.

“BİR KOMPLEKSİMİZ YOK”

Seçimleri kazanan Belediye Başkanı Semih Şahin’e hayırlı olsun ziyaretinde dahi bulunmadığı yönündeki eleştirilere de yanıt veren Milletvekili Yağcı, “Biz yine devlet adamlığımızla, bu topluma olan saygımız çerçevesinde  davranacağız. Şu anda yeni tatile çıktık, uygun olursa bir ziyaret edip kendisine hayırlı olsun demekten de gocunmayız. Bu anlamda bir kompleksimiz yok.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
merkez dahil 1 yıl önce

merkez dahil ilçelerde çuvalladılar. ama kimse ne özeleştiri,ne hesap vermiyor. keşke toplu bi istifa verseler. halk bunları bekliyor.

Avatar
Misafir 1 yıl önce

TYP dağıtırken önceden az olan Gölpazarı, Yenipazar, İnhisar ve Söğüt'ü verdik diyor ayıptır ayıp önceden az verilmesinin sebebide o zaman yerler sizin partinizden değildide ondan şimdi sizin partiden onlara ver başkasına verme insanla dalga geçer gibi

Avatar
Misafir 1 yıl önce

Lafontendwn masallar

Avatar
Vadandaş Takipde 1 yıl önce

Sn.Yağcı doğru söylemiş...Geçmiş yönetimi eleştiremezsin varsa elinde belge,ilgili makamlara verir ve kamuoyu ile paylaşırsın.Onu öyle yapmışlar,onu şöyle yapmışlar,müteahhit gözetilmiş falan filan üç aydır aynı şeyleri dinliyoruz. Sormazlar mı geçmiş yönetimi eleştirmen için geçmiş yönetim kadar hizmet yapman lazım diye ..Yolun başındasınız hizmet bekliyoruz hizmet...Cafer Bey,haber için teşekkürler...

Avatar
misafir 1 yıl önce

Cami yapmak belediyenin mi görevidir Allah aşkına, 4,5 milyon TL buraya aktarılmış. Millet zaten kendi camisini kendi yapıyor. Orada öyle bir ihtiyaç varsa söyleyin diyanete yaptirsin, belediyenin parasını niye kullanıyorsunuz.

Avatar
Recep Ertürk 1 yıl önce

Geçtiğimiz hafta Osmaneli İçmeler tesislerine uğradığında İşkur Müdürü sayın Ayhan Tozan'a bir çalışanın "Neden Osmaneli Belediyesine Typ'den işçi vermiyorsunuz" sorusuna, sayın Tozan" Milletvekilimiz sayın Selim Yağcı'nın talimatı olduğu için vermiyoruz"ifadesine bizzat şahit oldum...

Avatar
Allah büyüktür 1 yıl önce

Herşey ALLAH tan. Kulun adaleti şaşar sapar ama İlahi adalet dirhem şaşmaz. Eğer paraya tapmıyorsanız

Avatar
Ramazan 1 yıl önce

Biz zamaninda verilen sozleri hala unutmadik 11 vaadi ve arkasindan 16 vaadi hukumet sizdendi ne yaptiniz ust gecit suslemek ve bilbord suzlemekden baska en cokda istedigim uefa tarzi staddi ama ne oldu baktiniz olmicak bilecik sporu bitirdiniz

banner524

banner92

banner503

banner620

banner390

banner510

banner658