AK Parti’den yeniden aday olan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ve vatandaşlar Pazaryeri’nde coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe, Bozüyük eski Belediye Başkanı Fatih Bakıcı da destek verdi.

Pazaryeri’ndeki çay bahçesine kadar gerçekleşen yürüyüşün ardından Bozüyük eski Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin vatandaşlara seslendi.

“HEPİNİZİN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ”

Bozüyük eski Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, yaptığı konuşmada Tekin’e Pazar günü gerçekleşecek olan seçimde destek istedi. İstikrar ve tecrübe vurgusu yapan Bakıcı, konuşmasında şunları aktardı: “5 yıldır bu memlekete yapılan hizmetler hepimizin gözle görülebilecek düzeyde olduğunu bilmekteyiz. Ama dışarıdan buraya gelen transfer olan bu şehirde yaşamamış, sadece doğum kütüğü olan insanların belirli kelimeleri kullanmaları bu şehre değer katacak anlamına gelmez.

Olması gereken bu vatandaşımızın yıllardır burada bekledikleri gerçekleşmesini görmesini sağlamaktır. Bir beş yıl gerçekten bir belediyecilik anlamında bazı projelerin oluşmasına engel yetmeyebilir. Ama ikinci beş yıl muhakkak ki hem bir belediye başkanının kendini yetiştirmesi, hem projelerin hızlı bir şekilde adım atılması ve o ilçeye kazandırılması için gerçekten çok önemlidir. Zincirin baklaları olan genel ve yerel birleştiği zaman hizmet çok daha çabuk gelir. İkinci döneminde Zekiye Başkanımızın bu şehre gerçekten talep edilen tüm projelerin gerçekleşmesi, olması gereken ve vatandaşımızın talep ettiklerinin bir bir yerine gelmesinin sağlayacağına eminim. Nihayetinde onun bu tecrübesi bu şehrin hem tanıtım noktasında, aynı zamanda olması gerektiği gibi AK Parti Belediyeciliği sadece hizmet anlayışıyla dile geleceğini bilmezini isterim.

Asıl olan buradan uzaktan bu şehre gelenlerin kendi dönemlerinde hiçbir icraat yapamamış, söz sahibi olamamış, yetkisi olsa bile Bozüyük için konuşuyorum, bir çöp kovası bile koymaya yetkisi olmayan insanların bu şehirde ne yapabileceğini düşünmenizi istiyorum. O yüzden belediyecilik anlamından AK Parti Belediyeciliğin bir hizmet anlayışı olduğunu Allah nasip ederse yapılacak tüm projelerin gönül rahatlığıyla söz verdiği gibi istenildiği sürede yapılacağından ben ve sizlerin de inanarak hizmetin devam etme noktasında hepinizin desteklerini bekliyoruz.” dedi

"ARKAMDA HALKIM VAR"

Bakıcı’nın ardından konuşan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, çalışmalar ve projelerinden bahsetti. Tekin, “Ben asla çamur siyaseti yapmayacağım, yalan dolan iftiralarla konuşanlara cevabı seçim günü halkım verecektir. Son gün bana konuşmalarında vuracaklarmış Zekiye Tekin keklik mi ne vuruyorsunuz benim arkamda halkım var” dedi.

Editör: Korkmaz Kesik