İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, zehir tacirlerine yönelik 49 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen “NARKOGÜÇ-39” operasyonu çerçevesinde 378 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

İçerisinde Bilecik’in de olduğu 49 ilde yapılan operasyonla ilgili sosyal medya hesabından bilgi veren Bakan Yerlikaya, “Uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile Sokak Satıcılarına yönelik 49İlde eş zamanlı olarak düzenlediğimiz “NARKOGÜÇ-39” Operasyonunda; 886 kg Metamfetamin, 14 kg Kokain olmak üzere toplam: 3 ton  275 KG uyuşturucu madde ele geçirildi.

378 Şüpheli Zehir Taciri Yakalandı.

 Aziz Milletimizin Bilmesini isterim ki; Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar.

Emniyet Genel Müdürlüğü İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Jandarma Genel Komutanlığı İl Jandarma Komutanlıklarınca 652 ekip, 1422 personel ve 25 narkotik dedektör köpeğinin katılımı ile İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep, Balıkesir, Tekirdağ, Antalya, Şanlıurfa, Sakarya, Kırklareli, Osmaniye, Aydın, Zonguldak, Mersin, Amasya, Kütahya, Adana, Bitlis, Muğla, Trabzon, Denizli, Malatya, Siirt, Kastamonu, Mardin, Hatay, Kocaeli, Samsun, Karabük, Konya, Kırşehir, Adıyaman, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kayseri, Aksaray, Van, Uşak, Çorum, Elazığ, Isparta, Yozgat, Bilecik, Giresun, Iğdır, Karaman ve Diyarbakır olmak üzere toplam 49 ilde yapılan "NARKOGÜÇ-39" Operasyonunda 378 şüpheli şahıs yakalandı.” NEVZAT KAPTAN

Editör: BETÜL KESİK