Zafer Partisi Bilecik İl Başkanı Kemal Bige, Zafer Partisi’ne karşı birçok alanda ambargo uygulandığını söyledi. Bu ambargoların sonucu olarak Bilecik’te Zafer Partisi için il binası bulamadıklarını öne süren Bige, “halkımız partimizin adını duyunca; iktidar partisi ile aram açılır, başıma bir iş gelir, birileriyle kötü olurum endişesi içindedir.” dedi. Bige, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kurulduğumuz günden bu yana partimize medya ambargosu uygulanmakta. Bunun yanına bir de sosyal ambargolar uygulanmaktadır. Mevcut iktidar halkımızı sürekli korkutarak bir korku imparatorluğu inşaa etmiştir, halkımız bu korku duygusunu yoğun olarak yaşamakta ve gündelik davranışlarına bunu yansıtmaktadır. Bunun bir örneği de Bilecik ilimizde il başkanlığı binası için uygun yer ararken karşımıza çıkmıştır, halkımız partimizin adını duyunca; iktidar partisi ile aram açılır, başıma bir iş gelir, birileriyle kötü olurum endişesi içindedir. Bilecik halkımıza buradan şunu söylemek istiyoruz:

Korkmayın, unutmayın, bu topraklar Kurtuluş Savaşında önemli rol üstlenmiştir ve dedelerimiz İstanbul hükümetine karşı daima Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yanında olmuşlardır. Siz o dedelerin torunları olarak vatanın istilasına karşı olanların yanında olun. Korkmayın biz sizin yanınızdayız.” KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik