Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili ve Ar-Ge Başkanı Prof. Dr. Doğan Aydal, Bilecik’te açıklamalarda bulundu.

Aydal, İl Divan Toplantısı öncesi Bilecik İl Başkanlığı binasında basın açıklamasında bulundu. YRP İl Başkanı Cafer Arslanboğa, Aydal'ı Bilecik'te ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Biz Türkiye’yi biliyoruz, Milli Kaynak Paketleri, 81  İl gibi Yeniden Refah Partisi’nin Türkiye’nin geleceğine yönelik projelerinin yayınlandığı 6 kitabın çok önemli olduğunu vurgulayan Aydal, yüzlerce proje ile Türkiye’nin yönetimine talip olduklarını belirtti.

Türkiye’nin öncelikli olarak enerji, tarım, ekonomi gibi sorunlarının büyük ölçekli olduğunu ve buna yönelik iddialı projeler hazırladıklarını söyleyen Aydal, AK Parti iktidarını eleştirerek, “AK Parti kaybettiğini anladı. Bu yönetim sürdürülemez. Seçimin 2026’da yapılacağına inanıyoruz ve buna göre çalışıyoruz.”ddi.

Türkiye’nin geleceğini kurtaracak projeleri olduğunun altını çizen Aydal, şöyle konuştu:

"Bu gördüğünüz 6 kitap toplam 9000 sayfa. Yeni kurulan bir parti sadece 3-5 milletvekilliği için bir çalışma yapsaydı eğer 9 bin sayfalık yüzlerce projeye ihtiyaç duymazdı. Dolayısıyla biz daha başlangıçtan çok kısa bir sürede devlete talip olacağımızı biliyordu. Ve halk teveccüh gösterdi, söylemlerimiz karşılık buldu ve ilk seçimde meclise girdik, ikinci seçimde 63 belediye birden kazandık.

Bunun bir diğer anlamı, eğer siz topluma yeni bir şey veriyorsanız, inandırıcı şeyler söylüyorsanız, halkın dertlerine deva olacak bir takım şeyler söylüyorsanız, bu karşılık buluyor. Sadece cek caklar, yapacağız edeceğiz de ortaya atılan lafların pek bir karşılığı yok. Biz bu kitapları yazdığımızda Ben bütün parti başkanlarına gönderdim.

D S55

Kılıçdaroğlu üç kez teşekkür mektubu yazdı. Meral Akşener hanımefendi iki kez yazdı. Devlet Bahçeli beyefendi bir akşam beni telefonla evden aradı. Altı taneyi birden göndermiştim kendisine. Dedi ki hocam kitaplarını önüme koyduğum tuğla gibi de dizdim. Bizim  ar-ge çalışanlarına soruyorum bu ar-ge ise siz ne yapıyorsunuz diye dedi. Dolayısıyla tesir olmuş. Onlar da ciddi ciddi bir ar ge grubu kurmuşlar.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK AÇIĞI ENERJİ ÜZERİNEDİR”

Türkiye'nin geleceğine yönelik ciddi enerji problemleriyle uğraşıyoruz.

Türkiye'nin en büyük açığı enerji üzerinedir.

Biz çok büyük bir gayretle çok değişik enerji sistemleri üzerine çalışıyoruz. Burayı biz ayağa kaldıramazsak  Türkiye içi sıkıntılı günle giderek kötüleşebilir. Yeniden Refah Patisi olarak biz buna hazırlandık. İktidara geldiğimizde çok büyük bir cari açığı nasıl kapatacağımızı biz biliyoruz.

D S4

İstediğiniz kadar yol köprü yaptık diyin ama haknınız aç kalıyorsa bunun bir anlamı yoktur. Tarımla ilgili çok özel projelerimiz var. 1995’te Dünya Ticaret Örgütü ile imzalanan anlaşmayı değiştiremezsek tarım düzelmez. Türkiye üretimden vazgeçmiş, üretileni işleyip satmaya girişildi. Dünyada tarımı 4 büyük şirket yönetiyor. Türkiye 33 dönüm arazisini bu ara kaybetti. Türkiye’nin önemli ihracat yerlerini ele geçirdiler. Bu hükümtin yaptığı en büyük yanlışlardan biri Tohum Kanunu Türkiye’yi sıkıntıda bıraktıracak şekilde değiştirmesi olmuştur. Köylerde üreten büyük kesim şehre göçtü. Buna yönelik Tarım Çiftlikleri projemiz var. İktidara geldiğimizde ne yapacağımızı biliyoruz. Tarım 4.0 projemizi de hazırladık.

“NÜFUS YAPISINA DİKKAT EDİLMELİ”

Partimiz çok süratle gelişiyor. 520 bini geçmiş, il açısından Türkiye’nin 3’üncü partisi. Diğer yandan nüfus yapımız da değişiyor. İnsanlarımız çocuk sayısını azaltırken, buraya göç eden kişiler fazla fazla çocuk yapıyor. Bu da gelecekte ülkenin nüfus yapısını değiştirecektir. Bu açıdan da devlet mutlaka devlet dikkat etmeli. Türkiye’ye hiçbir şey vermeden idaresinde etkili olabilirler.

“EMEKLİLERE PARA YOK DEDİLER, UZAYA TURİST GÖNDERDİLER”

İnşallah bundan sonraki süreçte Yenden Refah Partisi iktidarın bir parçası olacak ve sonraki süreçte de tek başına iktidara yürüyecektir.AK Parti’nin metal ve mental yorgunluğa girdiğini görüyoruz. Onlar da kaybettiklerinin farkındalar. 2028’de Türkiye’de seçim olacak deniyor ama benim şahsi kanaatim 2026’da olacaktır. Bu hükümetin sürdürülebilme şansı yok.

Hükümet garp işler yapıyor.  Emekliler için 10 bin TL’yi arttıramam param yok diyor ama diğer yandan sadece uzaya turistik bir gezi için 56.7 milyon dolar veriliyor. Biz 50 Milyon Dolar yok diye tank palet fabrikasını Katarlılara verdik. Bunun anlaşılabilir bir yanı yok. Ama hep bir algı yönetimidir.

“DOLAR 50-60’I BULABİLİR”

Doların 50-60’ı bulması  an meselesi değil. İç üretime ihtiyaç vardır. Bu açıdan biz umutsuz değiliz ama hükümet bir an önce değişmelidir. Şu anda 450 milyar dolar dış borç, 550 milyar dolar iç borç  olmak üzere 1.1 trilyondan fazla borcu var. Yılda 40 milyar dolar sadece faizi ödüyoruz.

“2026’DA SEÇİM BEKLİYORUZ”

Bunal günler güzel günlerimiz maalesef. Bu yüzden önümüzde seçim yok gibi duruyor ama ben 2026 ‘ya hazırlanmalıyız. Bugünden itibaren seçim varmış gibi çalışmalıyız . Farklı birçok partiden üyelerimiz geliyor.  Geleceğe ait projelerimizi ortaya koyduk. Gelecek bizim ellerimizde. Her iktidar yıkılmaya mahkumdur.

DİKKAT ÇEKEN BİLECİK RAPORU

Bilecik’te 33 tane Meslek Yüksek Okulları kapandı. Öğrenci sayısı 7 binlerden 6 binlere düştü. Bilecik’te yer altı suları çok düştü.Bilecik’te Üniversite mezunu suçlu sayısının yüzde 800 arttı. Bilecik’teki tarlaların yüzde 23’ü artık ekilmiyor. Manda sayısı en çok artan şehirlerden biri Bilecik. Bilecik’e ait çok özel raporlar var. Bunları biz biliyoruz. Bu yüzden kitabın ismini Biz Türkiye’yi biliyoruz diye yazdık. Eğer Türkiye’yi bilmezseniz yönetemezsiniz.”

Aydal ve teşkilat üyeleri basın açıklamasının ardından Bilecik'te esnaf ziyareti gerçekleştirdiler.

Kaynak: BETÜL KESİK