Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde Kütahya Koruyucu Aile Derneği (KÜKAD) tarafından, yetim, öksüz, ihtiyaç sahibi aileler ve hafız öğrenciler için iftar programı düzenlendi.
İlçedeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen iftar programında. Kavaklı kız ve erkek Kur'an kursu Fevziye Hanım Kur'an Kursu Sultan Selim Kur'an Kursu ayrıca öksüz ve yetim çocuklar ile bir araya gelerek hoş sohbet ettiler.
Kütahya Koruyucu Aile Derneği Başkanı Yasemin Çavdar bu tür iftar programlarında bir araya gelinmesine vesile olan Tavşanlılı hayırseverlere teşekkür ettiği konuşmasında; "Bu tür etkinlikleri ve iftarları Tavşanlılı hayırseverlerin desteği ile gerçekleştiriyoruz. Misafirlerimiz Tavşanlı'daki Kuran Kursu talebeleri, hafızlar, yetim ve öksüz çocuklarımız ve ihtiyaç sahibi aileler ile çocuklarımız. " dedi.
Çavdar ayrıca hafız ve Kuran Kursu öğrencilerinden Filistin ve Gazze'de ki zulme uğrayan Müslümanlar için bu gece hususi dua beklediğini de sözlerine ekledi.
Davetlilere hitap eden Çavdar konuşmasında Kur'an Kursu ve hafızların içinde bulundukları durumun ne kadar ulvi bir iş olduğunu ifade ederek, ileriki nesillere ulaştırılması temennisinde bulundu.
Programa katılan Kavaklı Erkek Kur'an Kursu Hafızları ezan ve Kur'an tilaveti ayrıca sofra duasını yaptılar. İftar Programı davetliler için yapılan özel pasta dağıtımı ve palyaço gösterilerinin ardından sona erdi.

Kaynak: İHA