Bilecik-Osmaneli Dereyörük köyünde  başlayan ve rüzgarın etkisiyle Bursa-Yenişehir Terziler köyüne doğru ilerleyen orman yangını kontrol altına alındı.

Dumanları kent merkezinden dahi görülen büyük yangın, rüzgarın da etkisiyle Bursa’nın Yenişehir ilçesine kadar sıçradı. Çok sayıda ekibin müdahale ettiği yangın, kontrol altına alındı.

Bilecik Osmaneli İlçesi ve Bursa Yenişehir İlçesi sınırlarında meydana gelen orman yangınına ekiplerin karadan ve havadan yoğun müdahaleleri sabaha kadar devam etmişti.

Ekiplerin yoğun çalışmasıyla söndürülen yangında bugün sabah saatleri itibariyle soğutma çalışmaları başlatıldığı açıklandı.

Bursa ve Bilecik tarafından pek çok noktada yürütülen çalışmalarda çevre illerden gelen desteklerle müdahale sabaha kadar devam etti.

Bilecik İl Özel İdaresinin araç ve ekiplerinin de görev aldığı yangın söndürme çalışmaları kapsamında bölgede bulunan bir şantiyede çalışmalar durdurularak tahliye edildi.

Gece boyu yetkililerle birlikte sahada ekipleri sevk ve idare eden Vali Aygöl, yangının 25 hektar alanda etkili olduğunu belirtirken “Sabah saatleri itibariyle görev alan ekiplerimizin gayretli çalışmalarıyla yangın söndürülmüş ve soğutma çalışmaları başlatılmıştır.

Can kaybının yaşanmaması en büyük şansımız. Bir kez daha kamu, özel sektör ve gönüllülerimize verdikleri üstün emekten dolayı teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten ve beladan korusun” dedi. BETÜL KESİK