Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından temeli atılan Osmaneli ilçesinde faaliyet gösteren Ayde Alüminyum Güneş Enerji Sistemleri Tesisleri inşaatında sona gelindi.

Osmaneli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren  Ayde Alüminyum’un yatırımlarına devam ettiğini ifade eden Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından temeli atılan güneş enerji ekipmanları ve panellerini üretecek tesislerin inşaatı tamamlanmak üzere. Yenilenebilir enerji üretimi için çok değerli olan bu yatırımın ilçemize büyük değer katacak.

Alüminyum üretimi yapan Ayde Alüminyum diğer taraftan güneş enerjisi panel ve ekipmanları, alüminyum döküm, yeni teknoloji alüminyum malzeme üretimi yatırımlarının tamamı bittiğinde toplam 100.000.000 Dolar yatırım büyüklüğüne ulaşılacak. Toplamda 500 kişinin çalışacağı tesisler istihdam açısından ilçemize destek olacak.”dedi.

Başkan Şahin, Osmaneli Belediyesine destek olarak Hayvan Hastanesi, Araştırma Geliştirme Laboratuarı yatırımlarının gerçekleşmesini de sağlayan ve her konuda belediyeye destek olan hayırsever işadamı Doğan Zaimoğlu'na teşekkür etti.