CHP 28. Dönem Milletvekili Yaşar Tüzün, 14 Mayıs seçimleri sonrası basın toplantısı düzenleyerek, 2. Tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi için halkın desteğini istedi.

İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, İl Başkanı Metin Yaşar, Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı millet ittifakı Bilecik örgütü temsilcileri ve partililer katıldı.

Düzenlenen basın toplantısında ilk olarak konuşan İl Başkanı Metin Yaşar, “Cumhurbaşkanı seçimi 2. Tura kaldı. Yeni bir seçime gidiyoruz. Cumhur ittifakı bu seçimde yüzde 49.5 oyla en fazla alacağı oyu almıştır, bunun yarım puan daha üstü yoktur. Şimdi ise yeni bir seçime hazırlanıyoruz. Tek adam sistemini istemeyen çok fazla vatandaşımız var.  Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda aldığı oyu geriletmek için çalışacağız.”dedi.

28. Dönem için yeniden milletvekili olarak seçilen Yaşar Tüzün, kendisine bu süreçte destek olan herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bu seçimin kazananı veya kaybedeni olmadığını, kazananın Bilecik olduğunu söyleyen Tüzün, “Bana oy vermeyen hiçbir vatandaşımıza kırgınlığım söz konusu değil. Ben artık bütün Bilecik’in vekiliyim.”dedi.

2. Tur Cumhurbaşkanı seçimi için kimsenin umutsuzluğa kapılmamasını isteyen Tüzün, “Tarih vazgeçenleri değil, mücadele edenleri yazar. Bizler de 13. Cumhurbaşkanı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçmek için mücadele edeceğiz.”dedi.

Tüzün, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Vazgeçenler değil mücadele edenler tarihe geçerler.  Biz bu süreçte vazgeçmiş değiliz. Mücadele edeceğiz. Mücadelemizin sonunda 28 Mayıs tarihinde Türkiye'nin 13 Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya'ya oturtmak üzere yemin etmiş insanlarız.

 Türk milleti zekidir, Türk milleti çalışkandır, Türk milletinin karakter yapısı sağlamdır. Bu inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik, aynı şekilde devam ediyoruz. 28 Mayıs sonrasında gerek parlamentoda gerekse Türkiye'de 86 milyonun kazanacağı; öncelikle barışın, sağlığın, mutluluğun, hakkın, hukukun ve adaletin olduğu bir Türkiye'yi de ortak akılla yöneterek Türkiye'de bu yeniden inşa etmek istiyoruz. Bugünkü zihniyetin yarattığı bütün tahribatları yok edip, bütün kötülükleri ortadan kaldırıp, gerçek adaleti, hakkı ve hukuku sağlamak zorunda olduğumuzu bir de kez daha ifade etmek istiyorum. Değişime çok az kaldı.

Bütün partilerimizden, millet ittifakımız bileşenlerinden istirhamım şudur; asla umutsuzluğa kapılmayın, asla umutsuz olmayın. Çünkü karne ortadadır. 8,5 milyon vatandaşımız sandığa gitmemiştir. Bu insanlarımızın 800 binini sandığa götürdüğümüzde Türkiye Cumhuriyeti'nin 13 Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. Bu konuda en ufak tereddüt duymuyorum.

Bilecik halkı zaten iki turlu seçime alışkındır. Geçmişte 1999'da nasıl iki turlu seçim sonucunda kazandıysak,  bu seçimde de hem Bilecik'te hem de Türkiye'de bu sonucu alma imkanımız söz konusudur.

Bize desteklemeyen hemşerilerimizi asla kırgın değiliz tercihini o yönde kullanmış olabilirler ama şimdiki tercihini millet ittifakının adayı olarak kullanacaklarına ben yürekten inanıyorum iki gündür kentimizin değişik noktalarında yapmış olduğumuz görüşmelerde ve istişarelerde biz bir yönüyle haklı gördük Onun için Tayyip Erdoğan'ı tercih ettik ama gerçekten bu olmadı biz nasıl olsa Kemal Bey kazanır düşüncesi ile bu yönde oy kullandık ama yanılmışız yapılacak ikinci seçimde Kemal Kılıçdaroğlu'nu tercih edeceğiz diyen çok sayıda vatandaşımız mevcut.

Özellikle dinimizdeki kutsal inancımızı siyasete alet eden bir anlayışı aynı zamanda Vatan ve bayrak konusunda en ufak taviz vermeyeceğimizi bütün hemşerilerimizin çok iyi bilmesi gerekiyor. Bu seçimler öncesi bizim HDP ile ittifak yaptığımızı, bugün cezaevinde bulunan terör suçlularını çıkartacağımızı şeklinde suçlamalarda bulundular. Oysa biz bu Kampanyayı 2019'da tiyatro olarak izlemiştik.  O günkü yerel yönetimler seçimlerinde İstanbul ve Ankara belediye başkanlarımız için de bunu söylenmiştir.  Maalesef bugün Hizbullah'ın uzantısını Türkiye Büyük Millet  Meclisine sokarak teröristlerle tek işbirliği yapanlar AKP'lilerdir.

Bu kampanyayı en iyi şekilde Bilecik'te bir kez daha yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik il örgütü ve millet ittifakımızın değerli başkanlarıyla o günden itibaren Bilecik genelinde en hazırlıklı olan ve hatta standını açan bugün itibariyle çalışmaya başlayan ilk il konumundayız. Diğer illerde de en kısa sürede kampanyaya başlayacaklarını umut ediyoruz ve diyoruz ki “Yaşasın laik demokratik Cumhuriyet, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti'nin 13 Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu.”BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK