Yeniden Refah Partisi Bilecik örgütü, İsveç’te Kur’an'ı Kerim’in yakılma girişimine tepki göstererek “Özelllikle son dönemlerde İslam düşmanlığının artması, dini değerlerimize yapılan alçak saldırılar karşısında Müslüman alemini birlik olmaya ve bu alçaklıklara son vermek için en güçlü şekilde yaptırımlar uygulamaya davet ediyoruz.”dedi.

Atatürk Parkı önünde partisi adına açıklamayı okuyan İl Yönetim Eğitim Başkanı Halil İbrahim Şener şöyle konuştu:

“İsveçli ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan, İsveç makamlarının verdiği izinle Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an'ı Kerim yaktı.

Ertesi Gün Hollanda da Bir Eylemci Kur’an’ı Kerim’i Yırttı.

Bu hadsiz eylemleri lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz.

İslami değerlerimize ve Müslümanlara olan saldırılar sadece İsveç’te değil..

Hindistan’da iktidardaki Halk Partisi yetkilileri, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’e (sav) hakaret içerikli ifadeler kullanılıyor,

İsrail’de , Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlar katlediliyor,Kanada’da Camiden çıkan cemaate ateş ediliyor,Fransa’da başörtüsü takan kadınlar tartaklanıyor ve hakaret ediliyor,Doğu Türkistan’da Müslümanlara işkenceler yapılıyor ve katlediliyor.

Maalesef bu örnekleri saymakla bitiremeyiz.

Özellikle son dönemlerde İslam düşmanlığının artması, dini değerlerimize yapılan alçak saldırılar karşısında Müslüman alemini birlik olmaya ve bu alçaklıklara son vermek için en güçlü şekilde yaptırımlar uygulamaya davet ediyoruz.

Bugün yaşanan bu olaylar bizlere gösteriyor ki acil bir şekilde D8 ve İslam Birliğinin aktif hale gelmesi gereklidir. Devlet Erkanımızı D8 öncülüğünde bu ve benzeri ülkelere Yaptırım Yapmaya Davet Ediyoruz.

Bu ve benzeri şer odaklı güçler dün olduğu gibi bu gün de boş durmuyorlar. Bu kimseler Fikir özgürlüğü adı altında Malcolm X’in dediği gibi İslam’a Sövmenin Özgürlüğünü İstiyorlar. Bizler Millî Görüşçüler olarak bu ve benzeri şer odaklı güçlerin her zaman karşılarındayız.

Bu şer odaklı güçlere Ecdadımız dün cevabını vermişti.

Yakın Tarihimize bakacak olursak Sultan Abdülhamit Han Hz. Fransa’da Efendimiz As ile ilgili terbiyesiz bir tiyatro gösterisini tek mektubuyla oyundan kaldırtmıştı. Bu gün de bizler bu ecdadın torunları olarak bu şer odaklı güçlere karşı D8 ve İslam Birliği ile bir cevap vermeliyiz. Buradan Devlet Erkanımıza tekrar sesleniyoruz acilen D8 i aktif hale getirin.

Peygamber Efendimiz S.a.v Hadisi şeriflerinde buyurduğu gibi “Bir Müslüman bir kötülük gördüğünde onu önce eliyle düzeltir gücü yetmiyorsa diliyle düzeltir onda gücü yetmiyorsa kalbiyle buğuz eder, bu da imanın en zayıf noktasıdır.” buyurmuşlardır.

Bizler de Yeniden Refah Partisi Olarak Bu gün bu alçaklığı bu hadsizliği dilimizle söylüyor Devlet erkanımızı gereken yaptırımları yapmaya davet ediyoruz.

İnşallah Yarın İktidar olduğumuzda bu ve benzeri kötülükleri elimizle düzelteceğiz.

Bizler, Yeniden Refah Partililer  olarak dinimizi hedef alan bu kirli zihinlere karşı gereken mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimize söz veriyoruz."