Yeniden Refah Partisi Bilecik İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapılarak parti milletvekillerinin ÖTV zammını da içeren torba yasanın oylandığı oturumda Meclis Genel Kurulunda bulunmamaları hakkında, yapılan eleştirilere yanıt verildi.

Eleştirilerin bir kısmının bilinçli şekilde algı oluşturmaya yönelik, bir kısmının da bilgi eksikliğinden kaynaklandığı belirtilirken, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Milletimizin gözünden kaçırılan çok önemli bir hususun kamuoyuyla paylaşılması zarureti hasıl olmuştur.

ÖTV zammını da içeren söz konusu torba yasanın içerisinde aynı zamanda emekli ve memurlarımızın maaşlarının artışı düzenlemesi de bulunmaktaydı. Böyle bir durumda bu torba yasaya hayır oyu vermek, milyonlarca emekli ve memurumuzun maaşlarının artışına ‘hayır’ demek, manasını taşıyacak, ‘evet’ oyu vermek ise fahiş oranda ÖTV artışına onay vermek manasını taşıyacaktı. Bu sebeple her iki durumun da tarafımızca kabul görmemesi nedeniyle partimiz milletvekilleri oylamaya katılmamışlardır.

25 Temmuz’da toplanmak üzere TBMM genel Kurulu’na çağrıda bulunan TBMM Başkanı, Sayın Numan Kurtulmuş’un milletimizin sıkıntılarını artıracak zamların acilen geri çekilmesini gündeme alması ve yükü milletimize yüklemek yerine, milli kaynaklarla, israfı önleyerek ve faiz giderlerini azaltarak açıkların kapatılması için çağrıda bulunuyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücümüzle aziz milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” KORKMAZ KESİK