Şeyh Edebali Üniversitesinde bir üst akademik unvana atanmayı hak eden 7 Profesör, 26 Doçent, 49 Dr. Öğr. Üyesi olmak üzere toplam 82 akademisyen cübbelerini giydi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre merkezinde düzenlenen “Akademik Cübbe Giyme ve Ödül Töreni” ne il protokolü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda 2022 yılında bir üst akademik unvana atanmayı hak eden 7 Profesör, 26 Doçent, 49 Dr. Öğr. Üyesi olmak üzere toplam 82 akademisyenler, cübbelerini giydi.

Törende yaptığı konuşmada yapıldı. “Üniversitemizin Geleceğini İnşa Ediyoruz” diyen Üniversite Rektörü Şükrü Beydemir, ““Yeni açılan fakültelerimizle, günden güne artan öğrenci sayımızla, hızla genişleyen akademik ve idari kadromuzla geleceğe yürürken; üniversitemizin de geleceğini inşa ediyoruz. Üniversitemizin dünyanın saygın üniversiteleri arasında yer alması için çaba sarf eden tüm personelimize ve üniversitemizin tüm çalışmalarında destek veren paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

Programda, Q1 ve Q2 yayın sayıları en yüksek olan, en fazla akademik teşvik puanına sahip olan ve Ar-Ge projeleri olan akademisyenlerimize ödülleri verildi

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademisyenleri tarafından hazırlanan sergi de katılımcılardan yoğun ilgi gördü. BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK