Osmaneli Ayva Lokumu, yeni tesisinde üretime başladı.

Osmaneli Belediyesinin patentli ve coğrafi işaretli lezzeti Osmaneli Ayva Lokumu, yeni üretim tesisinde faaliyete geçti.

Daha önce 16 kilometre uzaklıktaki Hisarcık Beşevler Köyü'nde üretilen lokum, bundan sonra ilçe merkezindeki modern tesisinde üretilecek.

Yeni tesisin üretim maliyetlerini düşürürken, üretim verimliliğini de artıracağını belirten Osmaneli Belediye Başkanı Bekir Torun, “Daha kontrollü ve hijyenik bir ortamda üretilecek olan Osmaneli Ayva Lokumu, bu sayede daha da lezzetli ve güvenilir bir şekilde marketlerdeki yerini alacak.Ayrıca her gün Hisarcık Beşevler Köyüne 4 sefer düzenlenen taşıma işleminin sona ermesi ile birlikte, olası yol kazaları da önlenmiş oldu.” dedi.

Başkan Torun, Patenli ce Coğrafi işaretli Ayva Lokumu’nun Osmaneli için çok ö nemli bir değer olduğunu belirtti. Osmaneli Belediyesi tarafından üretilen Ayva Lokumu’nun yurt içinde ve yurt dışında büyük ilgi gördüğünü dile getiren Başkan Torun, “Yeni tesisimizle birlikte Osmaneli Ayva Lokumu'nun üretimini daha da geliştirmeyi ve bu lezzeti daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Yeni tesis ile üretim maliyetlerinin düşeceğini, üretim verimliliğinin artacağını,  daha kontrollü ve hijyenik bir üretim ortamı sağlanacağını vurgulayan Başkan Torun, ürün güvenliğinin artacağını ve  yol kazalarında azalmalar gerçekleşeceğini  ifade etti.

Kaynak: BETÜL KESİK