Osmaneli Belediye Başkanı Bekir Torun ile önceki dönem Belediye Başkanı Münür Şahin arasında sosyal medya üzerinden yaşanan polemik dikkat çekti.

(BEKİR TORUN)

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Osmaneli Belediye Başkanı olan Bekir Torun, önceki Belediye Başkanı Münür Şahin’e sosyal medya hesabı üzerinden eleştirilerde bulundu. "Osmanelilierin Belediye Başkanı" imzasıyla Şahin’i hedef alarak “Eski başkanımızın verdiği yanlış bilgilere tek tek vaktim oldukça yanıt vereceğim.” Diyen Torun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Lütfen bu yazdıklarımı, halkın seçim tercihine saygı gösteremeyen, her fırsatta başarılar dileyen fakat başarısızlığımız için elinden geleni yapan, "personel politikası" filan gibi süslü cümleler kurup tüm sülalesini maaşa bağlayan, eski belediye başkanına yanıt olarak yazdığımı düşünmeyin.

(MÜNÜR ŞAHİN)

Enerjimizi kısır tartışmalara harcamak yerine Osmaneli halkına hizmet ederek harcamak istiyoruz. Fakat bazı konularda doğru bilgi vermek de boynumuzun borcudur. Her paylaşımında inceden inceden laf sokmaya çalışan, belediye sayfasının bile üstüne konan, halkın sandıkta verdiği yanıtı hazmedemeyen, secim kazanabilmek için tüyü bitmemiş yetimin parasını çatır çatır harcayan eski başkanımızın verdiği yanlış bilgilere tek tek vaktim oldukça yanıt vereceğim. Çünkü biz sizlere yalan söylemeyeceğimize dair söz verdik.

Bu yazımda yeni yapılan belediye binasından bahsetmek istiyorum. 2020 yılının ilk çeyreğinde eski başkan belediye binasını yenilemek için 2 milyon tl (simdiki parayla 20 milyon ) kredi çekti. Ne işse halen hiç kredi kullanmadım diye paylaşımlar yapıyor. Fakat bu parayı belediye binasında kullanmadı. 4 sene sonra secime 3 ay kala temeli attı. Bu arada temelin maliyetinin büyük kısmı da bize kaldı.

Biz ise devraldığımız ekonomik yıkıntıda bile belediye hizmet binasının yapımına ara vermedik ve su an 3. kata başladık. Binamızın en üst 2 katı Allah'ın izniyle kongre merkezi ve kültür sitesi olarak hizmet verecektir. Saygılarımla

Osmaneli'lerin Belediye Başkanı”

Kaynak: BETÜL KESİK