Toplantı öncesi tüm yurdu üzüntüye boğan şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Melek Mızrak Subaşı ve Mustafa Sadık Kaya' nın başkanlığa aday olması ve gizli oylama ile yapılacak seçimlerin çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Bilecik Belediyesi'nde gerçekleşen rüşvet operasyonunun ardından 25.02.2022 tarihinden itibaren İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında görevden uzaklaştırma kararı verilen ve partisi CHP’den ihraç edilen Semih Şahin, 9 Ocak Salı günü Bilecik Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti. 

Şahin'in görevinden istifa etmesinin ardından yerine Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Sadık Kaya geçti. Mensubu olduğu İyi Parti'den istifa eden Kaya, bugün yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak giriyor.

Adaylardan Melek Mızrak Subaşı ise, Bilecik Belediye Başkanvekilliği döneminde gerçekleştirdikleri ile güçlü bir aday olarak görülüyor.

Birazdan gerçekleşecek olan başkanlık seçiminde, İyi Parti’nin yanı sıra AK Parti ve MHP'nin Sadık Kaya’yı destekleyeceği iddia ediliyor. Diğer bir senaryo ise ilk turda AK Parti'nin de MHP'nin de kendi adaylarını çıkarması yönünde ve bu gerçekleşirse seçimlerin üçüncü tura kalma ihtimali de olabilir. Korkmaz KESİK

AYRINTILAR BİRAZDAN...

Editör: HASAN GÜNER