Cafer Elmas     17 yaşındaki Meltem Güner, yatalak hasta annesine bakabilmek için hayatının baharında okulunu bırakmak zorunda kalarak annesinin bakımını üstlendi. Türkiye'de alışık olduğumuz bir gerçeğe ilimizde de  rastlandı.  Vali Halil İbrahim Akpınar'ın evde bakım gören hastaları ziyaret ettiği esnada bu gerçek ortaya çıktı.
Yatalak olan ve bakıma muhtaç annesi Vesile Güner'in bakımını üstlenen 17 yaşındaki Meltem Güner  8. sınıfta okulu bırakmak zorunda kaldı.
4 yıl önce annesi şeker ve hiper tansiyon hastalığının ağır nüksetmesi yüzünden felç geçirdi. Gözleri görmeyen 4 çocuk annesi Vesile Güner, yatağa mahkum kaldı. Evin en küçüğü ve tek kız çocuğu olan 17 yaşındaki Meltem Güner, okulu bırakarak annesinin bakımını üstlendi.
7. sınıfa kadar Atatürk İlköğretim Okulu'nda okuyan ve 8. sınıfı Ertuğrulgazi Lisesi'nde okuduktan sonra başarılı bir öğrenci olmasına rağmen Meltem, aniden annesinin hastalığını nüksetmesi sonucu okulu bıraktı.
Vali de tepki gösterdi: 'kızın istikbali ile oynamayın'
Evde bakım gören hastaları ziyaret ettiği esnada bu gerçeği ortaya çıkaran Vali Halil İbrahim Akpınar, babaya tepki gösterdi. Kızının istikbali ile oynamasının yanlış olduğu ve Meltem'in okula devam etmesi gerektiğini hiç olmazsa liseyi dışarıdan bitirebilmesine imkan sağlanması gerektiğini belirten Akpınar, hasta annesine bakım için başka yollarında bulunabileceğini devlet olarak gereken yardımı yapabileceklerini söyledi. Çiftçilikle uğraşan Baba Halil Güner ise kızını okutmak istediğini fakat hasta eşine kendilerinin bakmasının yanı sıra bir bayanın bakımına ihtiyaç duyulduğu için kızın annesine baktığını belirtti.
'Okumak istiyorum ama..'
Okumayı çok istediğini fakat annesini de bu halde bırakamadığını belirten Meltem Güner, okulunu ve arkadaşlarını çok özlediğini söyledi.
Meltem, annesine bakacak birileri bulunması durumunda okuyup liseyi bitirdikten sonra çok çalışıp  üniversiteyi de okumak istediğini dile getirdi.
Annesini çok sevdiğini ona bakmaktan da gurur duyduğunu yanakları kızararak ve utanarak anlatan Meltem 'okumak ve istikbal kazanmak  tabiî ki her genç kızın hayalidir. Fakat imkanlarımız  olmadığı için anneme ben bakıyorum' dedi.