Projeye göre, vakıf; ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim bursları sağlayacak, bilgisayar ve bilişim teknolojileri alanında uzmanlaşmış eğitim kurumları kuracak, okulların fiziki ve eğitim materyali ihtiyaçlarını karşılayacak.

Yaman, projenin Bilecik'in kültürel ve eğitimsel gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirterek, çağdaş eğitim ve öğretim metotlarının benimsenmesi, spor faaliyetleri ile gençlerin teşvik edilmesi ve sınavlara hazırlık kursları ile uzaktan eğitim platformlarının hayata geçirilmesi gibi önemli başlıkları içerdiğini vurguladı.

"BİLEV, sadece bir vakıf değil, aynı zamanda Bilecik'in geleceğine yön verecek bir platform olacak." diyen Yaman, projenin özellikle gençler arasında bilimsel düşünceyi teşvik edeceğini, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayarak herkesin kaliteli eğitim almasına olanak tanıyacağını ifade etti.

Eğitim bursları ile maddi imkansızlıklar içindeki öğrencilere destek olmayı hedefleyen BİLEV, aynı zamanda bilgisayar ve bilişim teknolojilerine yönelik kurslarla gençlerin bu alanda yetkinlik kazanmalarını sağlayacak. Okulların ihtiyaç duyduğu eğitim materyalleri ve fiziki koşulların iyileştirilmesi de vakfın öncelikleri arasında yer alıyor.

Mustafa Yaman, "Projemizle Bilecik'i eğitim ve kültür alanında bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. BİLEV, gençlerimizin daha parlak bir geleceğe adım atmaları için onlara destek olacak." dedi.

Kaynak: Betül KESİK