Cumhur ittifakı Bilecik Belediye Başkan Adayı Mustafa Yaman, proje lansman toplantısında Bilecik’in öncelikli ihtiyaçlarına yönelik projelerini açıklamasının ardından vizyon projelerini de açıkladı.

Cumhuriyet Meydanı düzenlemesi ve Tugayın Millet Bahçesine dönüştürülme projeleri, Yaman’ın en iddialı projeleri olarak görüldü.

CUMHURİYET MEYDANI PROJESİ

Cumhuriyet Meydanı Projesi için “Yıllardır hayalini kurduğum ve Bilecik'e çok yakışacağına inandığım bir proje” diyen Yaman, şu bilgileri verdi:

“Adliyemizin yeri artık belli oldu. Allah nasip ederse oradaki çalışmalar en kısa sürede başlayacak. Özellikle şehrin çehresini değiştirecek aktivitelerin yapılacağı, vatandaşlarımızın bir araya geleceği, ortak buluşma noktası olacak. Cumhuriyet Meydanı projemizi hazırladık. Bu projemizin içerisinde 3000 kişilik amfi tiyatro, 15.000 kişilik miting alanı olacak. Valilik binasının arka tarafında da iki katlı 250 araçlık otopark olacak. Diğer yandan içerisinde dinlenme ve yeşil alanların olacağı alanımızı  en kısa sürede Bilecik halkımıza sunmayı istiyoruz”

MİLLET BAHÇESİ

Yaman, 1500 dönümlük Tugay alanının işlevli bir millet bahçesine dönüştürülme projesini şu sözlerle açıkladı;   “Sayın Murat kurum çevre ve şehircilik bakanı iken Bilecik'e yeni yerleşim alanları ararken Google earth'ten Tugay'ın olduğu alana Bilecik'in yeni yerleşme alanı olması için o gün Görüş alışverişinde bulunduk. Malumunuz 5 senede Fetret dönemi yaşadığımız bu dönemde Bununla ilgili herhangi bir girişim olmadı biz başta Milletvekilimiz il başkanlarımız olmak üzere bu konuda çalışmalarımızı başlattık. 1500 dönümlük bir proje alanımız var. Bilecik’in sıkıştığını görüyoruz şehir merkezinde… Buralarda eğitim kampüsleri, mesire alanları, yeni çevre yolu, AVM, açık kapalı oyun alanlarımız olacak. Böyle değerli bir alanda Türkiye çapında bir proje yarışması ile 1500 metrekarelik alanı değerlendirmek istiyoruz.”dedi

Kaynak: BETÜL KESİK