Bilecik Belediyeler Birliği Başkanı, Bayırköy Belediye Başkanı ve AK Parti Bilecik Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Yaman, 31 Mart yerel seçimleri öncesi gazetemiz yetkilisi Cafer Elmas’ın konuğu olarak proje ve hedeflerini açıkladı.

3 dönem Bayırköy Belediye Başkanlığının ardından Bilecik Belediye Başkanlığına talip olarak aday adayı olan Yaman,  kendi partisinde olduğu gibi farklı partiler arasında da birleştirici bir güç olarak Bilecik'in ağabeyi olmaya talip olduğunu vurguladı.

Bilecik’e hizmet etmenin çok önemli olduğunu fakat bu hizmetlerin gelebilmesi için ortak bir amaç doğrultusunda farklı kesimleri toparlayabilmek gerektiğini ifade eden Yaman, “Biz ağabeylik yapmak isteriz. Aday olmasak da yine ağabeylik yapmaya gayret ederiz. Yaş ortalamamız da gençlerin önünde. Genel Merkezimizin takdiriyle iyi bir orkestra şefi olmaya gayret edeceğiz. Takdir edilmesek de iyi bir orkestra üyesi olup Bilecik’imize hizmet etmeye gayret edeceğiz.”dedi.

Bilecik’in konut, ulaşım problemlerine dikkat çeken ve gençlere yönelik özel projelerini açıklayan Yaman, Bilecik’in sosyal ve kültürel alanlarının oluşup genişlemesinin de öncelikleri arasında olduğunu ifade etti.

Bilecik’te yapılan bir ankette 5 kişilik isim listesinde yer aldığı öğrenilen Yaman, bununla ilgili neler söyledi?

2 bin kişilik nüfusu olan Bayırköy Belediyesinden 80 bin nüfusluk bir il belediyesine talip olan  Yaman’ın bocalayacağını iddia edenlere karşı ne cevap verdi?

Bayırköyspor’dan isim hakkı alınan Bilecikspor’un içerisindeki durum ve geleceği ile ilgili görüşleri neler oldu?

Bu soruların cevapları ve çok daha fazlasını Cafer Elmas-Mustafa Yaman özel röportajından izleyebilirsiniz.KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK