Bilecik Milletvekilleri Halil Eldemir ve Yaşar Tüzün, TBMM’de gerçekleştirilen RTÜK üyesi için seçiminde birlikte oy kullandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev süreleri dolacak, 3 RTÜK üyesi için seçim yapıldı.

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, RTÜK üyesi için seçimin oy kullanmak için sandığa birlikte gitti. Eldemir ve Tüzün oy kullanırken çekilen fotoğrafı sosyal medya üzerinden kendi hesaplarından paylaştılar. Vekillerin bu birlik görüntüsü kamuoyu tarafından alkışla karşılandı.

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir yaptığı paylaşımda, “TBMM Genel Kurulu’nda, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliği için gerçekleştirilen seçimde Bilecik Milletvekilleri olarak oyumuzu kullandık. Hayırlara vesile olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise paylaşımında “TBMM Genel Kurulu’nda, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliği için gerçekleştirilen seçimde Bilecik Milletvekilleri olarak oyumuzu kullandık. Hayırlı olsun.” dedi. Gamze Elmas