Ertuğrulgazi Camii inşaatında incelemelerde bulunan Vali Aygöl, yine vatandaşları sevindiren bir uygulamaya imza attı.

Bilecik’in en işlek yerlerinden olan Gazipaşa Mahallesi’nde birçok kişinin ibadete gittiği yeni cami ibadete açılsa da eksiklikleri vatandaşı isyan ettirmişti. Isıtması ve tuvaleti olmayan camide zor şartlar altında ibadetlerini gerçekleştirdiklerini belirten vatandaşlar, durumun bir an önce düzeltilebilmesi için gazetemiz aracılığıyla Vali Aygöl’den destek istediklerini belirtmişlerdi.

CAMİNİN ISITMA TESİSATI  MASRAFLARINI  VALİ AYGÖL ÜSTLENDİ

Camide incelemelerde bulunan Vali Aygöl, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için burada da önemli bir adım attı. Vali Aygöl, incelemelerin ardından caminin alttan ısıtma tesisatı masraflarını da üstlendi. Bilecik Valisi Şefik Aygöl, inşaatı devam eden Ertuğrulgazi Camiinde incelemelerde bulunarak İl Müftüsü Ali Erhun'dan bilgi aldı.

Vali Aygöl’e camiyi ve inşaatı gezdiren İl Müftüsü Ali Erhun, 2019 yılında inşaatına başlanan Ertuğrulgazi Cami'nin tamamlandığında 600 kişilik ibadet alanına sahip olacağını belirtti.

“CAMİNİN TAMAMLANMASI İÇİN 5 MİLYON TL’ YE İHTİYAÇ VAR”

Müftü Ali Erhun “ Ertuğrulgazi Camiimizin inşaatına 2019 yılında başlanmış olup aynı yıl içerisinde kaba inşaat kısmı tamamlandı. Gerek ilimizden ve gerekse ilimiz dışından Müftülüğümüz ve Türkiye Diyanet Vakfımız aracılığıyla ilmek ilmek topladığımız yardımlarla günümüze kadar 8 milyon tl harcadığımız camimizi ibadete hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Halihazırda camimizde vakit namazları ve Cuma namazı kılınmaktadır. Şu anda, cami altında bulunan 1 kat Diyanet Vakfı hizmet katı, Diyanet Gençlik Merkezi, toplantı salonu ve wc olarak hizmet verecek alanların inşaatı devam etmektedir. Caminin tamamlanarak tam kapasiteyle hizmet vermesi için 5 milyon tl ye ihtiyaç duyulmaktadır. İnşallah hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle kalan kısmını en kısa sürede tamamlayarak Bilecik’imize kazandırmaya çalışacağız. Ben öncelikle camimizin alttan ısıtma tesisatı masraflarını üstlendiği için Sayın Valimize teşekkürlerimi sunuyorum. Cenabı Mevla’dan camimizin inşaatının tamamlanmasında desteklerini esirgemeyen Sayın Valimizin ve tüm vatandaşlarımızın hayırlarını kabul etmesini niyaz ediyorum” dedi.

Yapılan incelemeler esnasında, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Özen ve Türkiye Diyanet Vakfı Bilecik Şubesi yetkilileri hazır bulundu. NEVZAT KAPTAN

UZUN ZAMAN SONRA İBADETE AÇILDI AMA… UZUN ZAMAN SONRA İBADETE AÇILDI AMA…

Editör: Korkmaz Kesik