Bilecik’te etkili olan yoğun sağanak yağış ve dolu nedeniyle özellikle köylerde hasar meydana geldi.

Yenipazar, Söğüt, Gölpazarı ilçeleri yağışlardan en çok etkilenen yerler oldu.Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada hasarların ayrıntıları açıklanırken, ekiplerin teyakkuz halinde olduğu bildirildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ilimizde etkili olan kuvvetli yağışlarda yer yer metrekareye 40 kg yağış düştüğü tespit edilmiştir. Yağışlar nedeniyle ilimizde bazı olumsuzluklar yaşanmış olup ekiplerimizce müdahale devam etmektedir.

Yenipazar Belkese Köyünde evlerini su basan iki yaşlı vatandaşımızın yardımına jandarmamız yetişmiş olup tedbir amaçlı hastaneye sevkleri yapılmıştır.

Yenipazar Tekeciler Köyünde sel nedeniyle ulaşımda aksama yaşanmış olup İl Özel İdaresi ekiplerimiz olaya İvedikle müdahale etmiştir.

Söğüt Çaltı Köyünde 150 dekar sera yağışlardan etkilenmiş olup Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz konuyla ilgili çalışma başlatmıştır.

Yenipazar İlçemizde bir evin çatısının zarar gördüğü ihbarı üzerine Yenipazar Belediyesi ekiplerince müdahale edilmiştir.

Gölpazarı Armutçuk Köyü yoluna kaya parçaları düşmesi meydana gelmiş olup köy muhtarı ile yapılan koordinasyonla yol temizleme çalışması yapılmıştır.

Ekiplerimiz her zaman olduğu gibi bugün de teyakkuz halinde olup 7/24 milletimizin emrindedir. Oluşabilecek her türlü olumsuzluklara karşı 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım isteyebilirsiniz”

Kaynak: BETÜL KESİK