Vali Şefik Aygöl, göreve başladığı ilk günden bu yana köy ziyaretlerine önem veriyor. Bir günde birkaç köy ziyareti gerçekleştiren Vali Aygöl'e, köylerin sorunlarına çözüm üretebilmek adına geniş bir heyet eşlik ediyor.

Son ziyaretlerini Osmaneli'ne bağlı köylerde gerçekleştiren Vali Aygöl, "Köylü Milletin Efendisidir" sözüne atıfta bulundu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"Vali Aygöl Osmaneli İlçesine bağlı Büyükyenice, Kazancı, Borcak ve Selimiye köylerini ziyaret etti. İl Özel İdaresi'nin asfalt, sondaj ve içme suyu deposu faaliyetlerini yerinde inceleyen Vali Aygöl, vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet etti.


Gittiği her köyde sıcak bir karşılamaya tanık olan Vali Aygöl köylerdeki çocuklarla ve yaşlılarla ayrıca ilgilendi. Özellikle ziyaret esnasında Borcak köyündeki bir olay tanık olanları duygulandırdı. Köydeki yaşlı bir teyzemizin yürümekte güçlük çektiği için Vali Aygöl’ü karşılayamaması nedeniyle duyduğu üzüntü kendisine aktarılan Şefik Aygöl, teyzemizin evine giderek ellerinden öptü.

Duygusal anların yaşandığı ziyareti Vali Aygöl sosyal medya hesabından şu cümlelerle paylaştı: “Köy ziyaretimde köy meydanına yürüyememiş, biz hanesine elini öpmeye gittik. Bu mesleği gece gündüz demeden heyecanla yapma arzumuzun sırrını özetliyor güzel kalpli nenem. Rabbim ulu çınarlarımızı başımızdan eksik etmesin dualarından mahrum etmesin inşallah.”

   


Vali Aygöl temaslarında Atatürk’ün “Köylü Milletin Efendisidir” sözüne atıfta bulunarak “köylümüz üretir, yetiştirir ve koskoca bir milleti doyurur. Bu nedenle de köylümüz, milletimizin efendisidir. Köylerimizdeki yaşama kalitesini yükseltmek için çalışmalarımız devam edecektir. İlgi ve alakanızdan ötürü hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. Nevzat KAPTAN

Editör: HASAN GÜNER