Bilecik, Türkiye Enduro ve  Atv Şampiyonası’nın 1. Ayağı’na ev sahipliği yaptı. Binlerce kişinin katıldığı muhteşem organizasyon, Söğüt Şenliklerinden sonra en fazla katılımcıyı ağırladı. Bilecik’e 5 kupa geldi.

Vali Şefik Aygöl’ün girişimleri ile Bilecik’e kazandırılan Endurobil 365 Ekstrem Park,  Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın 1. Ayağı'na ilk kez ev sahipliği yaptı.

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda sezonun açılış mücadelesi Bilecik Endurobil 365 Ekstrem Park’ta yaşandı. Bilecik Valiliği ve Bilecik Belediyesinin önemli destekleriyle Türkiye’nin en önemli pistlerinden biri haline gelen parkta düzenlenen yarışmaya farklı illerden gelen birçok motorsever akın etti. Başvuru sayısı ile son yılların en büyük rekoru elde edildi.

Whatsapp Image 2024 04 21 At 18.29.21

“SÖĞÜT ŞENLİKLERİNDEN SONRA EN FAZLA KALABALIK”

Rekor sayıda başvurunun olduğu yarışmaya yaklaşık 15 bin kişi katılarak büyük heyecana ortak oldu. Vali Şefik Aygöl, Söğüt Şenliklerinden sonra en fazla katılımın bu organizasyonda buluştuğunu dile getirdi.

 VALİ AYGÖL “BİLECİK’İ HERKES BİLECEK” İDDİASINI YAŞATIYOR

 Zorlu ve uzun bir parkurda yarışan motorlar, katılımcılara da büyük heyecan yaşattı. Ulusal birçok basın kuruluşunun da katılarak yer verdiği yarışma, Bilecik’in tanıtımına büyük katkı sağladı. Göreve ilk geldiği zaman “Bilecik’i herkes bilecek” diyerek Bilecik’in tanıtımı için iddiasını ortaya koyan Vali Aygöl, gerçekleşen büyük organizasyonla da büyük bir atılım gerçekleştirdi.

HEYECANLANDIRAN PROJELERİ AÇIKLADI

Bu organizasyonun daha başlangıç olduğunu belirten Vali Aygöl, “Burası yaşayan bir yer olacak. Pelitözü’nde çalışmalar başladı. Türkiye’nin en nitelikli karavan alanını oluşturuyoruz. Yakında Pelitözü’nde insanların teknelerle kahvaltı yaptığını göreceksiniz.

TÜRKİYE’DE BİR İLK DAHA BİLECİK’TE YAPILACAK

trenlerle çocuklarımızın geliş gidişini göreceksiniz. İnşallah Türkiye’de bir ilk olma özelliği olan Açık Gençlik Merkezi görecek vatandaşlarımız. Seyir parkı görecek. Meryem Dağı’nda Gölpazarı’nda yamaç paraşütleri görecek. Küçükelmalıyı Bozcaarmutu farklı görecek. Biz bu çalışmaların hazırlığı içerisindeyiz  Bu memleket her şeyi hakkediyor. Hak ettiği yere getirebilmek için her gün çaba içerisinde olacağız.” dedi.

Kaynak: CAFER ELMAS