Vali Şefik Aygöl, yılbaşı öncesinde kurumları ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı. “2023 yılında 7 gün 24 saat vatandaşımızın hizmetinde olduk” diyen Vali Aygöl,2024 yılında da aynı aşkla vatandaşa hizmet için hazır olduklarını dile getirdi.

112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret ederek personelin yeni yılını kutlayan Vali Aygöl, daha sonra eşi Nazlı Aygöl ile birlikte Yaşlı Bakım ve Huzurevini ziyaret etti.

Yeni yılın sağlık ve barış getirmesi dileyen Vali Aygöl, büyükleri birer dua kapısı olarak gördüğünü ve bu yüzden hayırlı hizmetlerde bulunmak için dualarını eksik etmemelerini istedi.

Emekçi madencileri de unutmayan Vali Aygöl, kendilerine kolaylıklar dilerken sağlıklı ve huzurlu bir yeni yıl diledi.

Vali Aygöl ve eşi Nazlı Aygöl, daha sonra devlet korumasında olan çocuklarla da bir araya geldi. Çocuklarla baskatbol oynayan Vali Aygöl, burada keyifli vakit geçirdi.

Vali Şefik Aygöl’ün programının devamında ise kendisine İl Emniyet Müdürü Beyti Kalaycı ve İl Jandarma Komutanı Ferdi Erbakıcı eşlik etti. İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası ve Ertuğrulgazi Karakolu’nu ziyaret eden Vali Aygöl, emniyet personelinin yeni yılını tebrik ederek kendileriyle sohbet etti.

Vali Aygöl’ün bir sonraki durağı İl Jandarma Komutanlığı oldu. Burada görev yapan Jandarma personeline mutlu yıllar dileyerek huzur içerisinde bir yıl geçirme yönündeki temennilerini iletti.

Vali Şefik Aygöl Jandarma binasındaki ‘ziyaretçi defteri’ni imzalayarak “Ziyaretimde, ülkemizin yüz akı Jandarma teşkilatımızın disiplini, ciddiyeti ve görev aşkıyla bir kanun ordusu olduğunu müşahede ettim. Kahraman jandarmamızın dün olduğu gibi bugün de ve yarın da gururla başarılarını izleyeceğimize olan inancım tamdır. Görevlerinde başarılar diliyorum.” Notunu yazdı.

Jandarma ziyaretinin ardından Bilecik itfaiyesine geçen Vali Şefik Aygöl ve beraberindeki heyet, burada itfaiye erleri ile bir araya gelerek yeni yıllarını kutladı. Personelle bir süre sohbet eden Vali Aygöl, hatıra fotoğrafının ardından Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçti.

Vali Şefik Aygöl’ü Araştırma Hastanesi’nde İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı karşıladı. Sağlık görevlileri ve hastalarla yakından ilgilenen  Vali Aygöl, yeni yıllarını kutlayarak 2024 yılının sağlık ve huzur dolu geçmesi dileklerini iletti. KEMAL ATLAN

Editör: BETÜL KESİK