Bayramda bir ilk gerçekleştirerek halk bayramlaşması yapan Vali Aygöl, devam eden günlerde de vatandaşları yalnız bırakmayarak dolu dolu bir bayram programı gerçekleştirdi.

Vali Aygöl, Kurban Bayramı programlarına şehitlik ziyareti ile başladı. Program kapsamında halk bayramlaşmasına katılan Vali Aygöl, vatandaşların, Şehit İsmail Arı’nın ailesinin, Sevgi Evleri'nden Vali Konağı'na misafir olarak gelen çocukların, huzurevi sakinlerinin, eğitim ve araştırma hastanesinde tedavi gören hastaların ve vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için 7/24 çalışan kamu kurumlarında görev yapan mesai arkadaşlarımızın bayramını kutladı.

İsmail Arı’nın ailesini ziyaret ederek, onların bayramını kutlayan Vali Aygöl, şehide olan minnet ve şükran duygularını dile getirdi. Sevgi Evleri’nden gelen çocuklarla Vali Konağı'nda bir araya gelen Aygöl, çocuklarla sohbet edip, onlara harçlıklarını vererek bayram coşkusunu paylaştı.

Huzurevinde kalan yaşlıları da unutmayan Vali Aygöl, huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayarak, onlarla vakit geçirdi. Ardından eğitim ve araştırma hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret eden Vali Aygöl, hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek, onların bayramını tebrik etti.

Kamu kurumlarında gece gündüz demeden çalışan personeli de ziyaret eden Vali Aygöl, onların özverili çalışmalarını takdir etti ve bayramlarını kutladı. Bayramların birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı özel günler olduğunu vurguladı.

Bu anlamlı ziyaretler ve kutlamalar, toplumun farklı kesimlerinden büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Kaynak: BETÜL KESİK