10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Vali Şefik Aygöl, göreve başladığı 5 aydan bu yana Bilecik’teki yoğun ziyaretlerde edindiği izlenimleri aktarırken, Bilecik’in önemli sorun ve projelerine yönelik yapılan çalışmaları da dile getirdi.

Manevi yönü çok güçlü olan ecdat topraklarında hizmet etmenin bir fırsat olduğunu dile getiren Vali Aygöl, burada sıcak temaslar sağladığını, makamda oturmak yerine alanda bulunarak, yerinde ve daha sıcak temaslarda bulunduğunu ifade etti. Göreve başladığı süre boyunca çok hızlı bir çalışma temposu olduğu görülen Vali Aygöl, yaklaşık 60 köy ziyaretinde bulunduğunu, Bilecik’te neredeyse gitmedik yer bırakmadığını dile getirdi.

“BİLECİK, ATATÜRKÇÜ, MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR BİR İL”

Bilecik’i hızlı bir şekilde tanıma fırsatı bulduğunu belirten Vali Aygöl, Bilecik’te dikkatini çeken en önemli özellikleri sayarken, “Bilecik’in ideolojik bir şehir olmadığını gördüm. Sağ ya da sol görüşlüsü ağır basan bir il değil. Bilecik’teki insanların birçoğu Atatürkçü, milliyetçi ve muhafazakar, inançlarına bağlı insanlar.” dedi.

Bilecik’in büyümesi adına talepler olsa da edindiği gözlemler sonucu Bilecik’in büyümekten ziyade bulunduğu konumda nitelikli bir büyüme gerçekleştirmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Aygöl, “ Bilecik’in çevresi metrepol şehirler fakat buralarda alanlar artık dolu. İnsanlar rahat nefes alacak, yaşanabilecek yerler arıyor. 3. OSB için dışarıdan getireceğimiz işçilerle birlikte 200 bin daha fazla nüfusa ulaşabiliriz. Fakat bu nitelikli bir büyüme olmaz. Biz üniversite profesörleri için, doktorlar için mühendisler için gerekirse lojman ve desteklemelerle onları burada ikamet ettirebilecek bir noktaya getirmeliyiz. Eğitimli ve nitelikli insanlarla birlikte nitelikli bir büyüme sağlamamız gerekir. Bu anlamda Bilecik’in küçük kalması bizim için bir fırsat.” şeklinde konuştu. CAFER ELMAS

Editör: BETÜL KESİK