Vali Şefik Aygöl, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü  Mustafa Otrar ile Salih ve Ömer Musaoğlu İlkokulu'nda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

1/D sınıfındaki öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Aygöl, ardından Bayrak törenine katılarak öğrencilere iyi tatil dileklerini ilettikten sonra öğrencilerle birlikte İstiklal Marşımızı söyledi.

 Törenin ardından öğretmenler odası buluşmasında okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Vali Aygöl ve Genel Müdür Otrar, öğretmenlerle bir süre sohbet etti. Genel Müdür Otrar, “Siz Dünya'nın en iyi müfredatlarını da hazırlasanız, en iyi eğitim ortamlarını da hazırlasanız, bizler öğretmenlerimiz kadarız. Dolayısıyla öğretmenlerimizin donanımı, mesleki itibarı ve görevlerine olan bağlılığı bizler için en öncelikli meseledir.”dedi. Vali Aygöl de “Mutlu Öğretmen, mutlu öğrenci demektir. Bu yüzden öğretmenlerimizin mutluluğunu önemsiyoruz. Bİl-EN Programının en temel hedeflerinden birisi olan ‘Mutlu Öğretmen'lerle, eğitim öğretim kurumlarımızı daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum.”dedi.

Öğretmeler odası buluşması sonrasında hatıra fotoğrafıyla  programına son veren Vali Aygöl,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Tatilin tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimiz için sağlık, huzur ve mutluluk içinde geçmesini temenni ediyorum.  Öğrenmenin yeri ve zamanı yoktur. Sevgili öğrencilerimizden BİL-EN Programı vesilesiyle de edindikleri okuma alışkanlığını tatil boyunca devam ettirmelerini istiyorum.” cümlelerine yer verdi.

 Öte yandan bugün İl genelinde toplam; 193 okulda, 2.766 öğretmen ile 41.344 öğrencimiz ara tatile girdi. BETÜL KESİK

Editör: BETÜL KESİK