Vali Aygöl, İdareciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Aygöl, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“  Vilayetimizin manevi bânisi Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ tavsiyesini esas alan Mülki İdare Amirlerimiz; devlet ile vatandaş arasındaki sevgi ve güven duygusunun güçlenmesini ve kamu hizmetlerinin vatandaşlarımızı memnun edecek biçimde sunulmasını sağlayan devletimizin en temel yapı taşıdır.

        Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Mülki İdare Amirlerinin önemini "Tatbik eden, icra eden, karar verenden daima daha kuvvetlidir." sözüyle ifade etmiştir. Tarih boyunca yetişmiş büyük devlet adamlarımız bu sözün vücut bulmuş halini bizlere göstermektedir. Bugün bizlere düşen görev elde ettiğimiz tüm kazanımları, devlet tecrübemizi, yeni kuşaklara en iyi ve doğru şekilde aktarmaktır.

        İnancım o dur ki; vatandaşlarımızın güçlü iradesi, desteği ve enerjisiyle, idarecilerimizin ortak tecrübesi sayesinde Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı, bir ‘Türkiye Yüzyılı’na dönüşecektir. Nitekim maziden aldığımız güç ile âtiyi inşa etmek, devlet ve millet olarak el ele vermekle mümkün olacaktır.

        Bu duygu ve düşüncelerle başta görevi başında şehit olan Mülki İdare Amirlerimiz olmak üzere ebedî âleme irtihal etmiş idarecilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir görev aşkıyla çalışan, tüm idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve kutlu görevlerinde başarılar diliyorum.” MEHMET ÖZGÜR

Editör: BETÜL KESİK