Yapımı uzun zaman alan Ertuğrulgazi Camii, nihayet ibadete açıldı fakat cami ile ilgili şikayetler bitmiyor. Bilecik’in en işlek yerlerinden olan Gazipaşa Mahallesi’nde birçok kişinin ibadete gittiği yeni cami ibadete açılsa da eksiklikleri vatandaşı isyan ettirdi.

BUZ GİBİ HAVADA İBADETE MECBUR KALDILAR

İlimiz eski esnaflarından emekli memur Ali Kokaç, camide yaşanan sorunlar ile ilgili birçok vatandaşın sesi oldu. Caminin içerisinde lavabo ve tuvalet olmadığını belirten Kokaç, aynı zamanda ısıtması olmayan camide vatandaşların soğuk hava şartlarında ibadet etmek zorunda kaldığını ifade etti.

“ÇOK ŞAŞKINIM”

Emekli memur olduğundan dolayı birçok il gezdiğini fakat tuvaleti, ısıtması olmayan hele ki yeni bir camiye hiç rastlamadığını belirten Kokaç, “Osmanlı’nın beşiği memleketimizde böyle bir caminin olması utanç veriyor, çok şaşkınım. İslam tarihinde ve Türkiye’de ilk ve tek maalesef. Camide klima var ama insanlar ibadete gelmesine rağmen çalışmıyor. Tuvalet yok, konulan bir musluk var sadece”dedi.

VALİ AYGÖL’DEN DESTEK İSTEDİ

Yetkili birçok makama gittiğini fakat sonuç alamadığını belirten Kokaç, “düzgün ve normal koşullarda ibadetimizi yerine getirmek en doğal hakkımız ama yeni olmasına rağmen bu camide büyük sıkıntı yaşıyoruz. Sayın Valimizi bu eksiklikleri yerinde görmesi için camimize bekliyoruz. Gereken ne ise biran önce yapılmalı” ifadelerine yer verdi. KORKMAZ KESİK

Editör: Korkmaz Kesik