Osmaneli ilçesine bağlı Çerkeşli Köy Muhtarlığı tarafından fasülye ayıklama makinesi alındı. İlçedeki tüm köylere hizmet verecek  olan makine sayesinde üreticiler zamandan kazanırken, daha fazla gelir de elde edebilecek.

Makinenin köy halkına kazandırılmasına destek olan İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, "Fasülye ayıklama makinesinin Çerkeşli Köyü’ne ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu makine sayesinde fasülye üreticilerimiz daha fazla ürün elde edebilecek ve daha fazla gelir sağlayabilecekler. İl müdürlüğü olarak her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Fasülyenin köyün en önemli tarım ürünlerinden olduğunu dile getiren Çerkeşli Köy Muhtarı Mustafa Metin,”Bu makineyi alarak üreticilerimizin iş yükünü hafifletmek ve ürünlerini daha kaliteli hale getirmelerine yardımcı olmak istedik. Makine tüm köylülerimize hizmet verecektir. Bu vesileyle Tarım İl Müdürü Necmettin Yoldaş ve Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal'a bize bu konuda destek verdikleri için teşekkür etmek isterim." İfadelerini kullandı.

Kaynak: EYÜP KELEBEK