Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi üyelerini ziyaret ederek, yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan el sanatı ürünlerini de inceleyen Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi olarak güzel ve anlamlı her türlü çalışmaya imkanları ölçüsünde katkıda bulunmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifinin ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmalarla Bilecik’in doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerinin tanıtıldığını hatırlatan Başkan V. Subaşı şunları söyledi:

‘’Belediye Başkanlığımız katkılarıyla geçtiğimiz yıllarda faaliyetlerine başlayan Bilecik Kadın Girişimi ve Üretim Kooperatifi geldiğimiz bu günde çok değerli çalışmalar ortaya koyuyor.  Kooperatifimiz değerli kadın üyeleri burada el dokuması ürünler üretiyor. Burada çok güzel dokuma tezgahlarımız mevcut. Bunun da altını çizmek istiyorum. Burada Bilecik bezi üretiyoruz. Çünkü gerçekten bu iş bir sanat işi ve çok da emek istiyor. Bu ipler bu çözgü makinesinde tek tek ayrılıyor. Ardından dokuma tezgahından geçiriliyor. Daha sonrasında da peşkirler üretiyoruz. Bu da tabi ki Bilecik’in bir kültürünü yaşatmak anlamına geliyor.’’ İfadelerini kullandı.