Ünlü Gazeteci-Yazar Yılmaz Özdil, Youtube kanalında yaptığı programda, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı’ndan övgü dolu sözlerle bahsederken Subaşı’na çağrıda bulunarak anlamlı bir istekte bulundu.

Gazeteci Yılmaz Özdil, Youtube kanalında 31 Mart Yerel seçimlerini değerlendirirken Bulgaristan Türklerinin, Türkiye’ye göçünü ve Bulgaristan’da yaşadıkları zorlukları anlattı. Özdil, Bulgaristan’dan Bilecik’e göç eden Bulgaristan Türkü Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı’ndan da övgü dolu sözlerle bahsetti.

“BU GÖÇÜN MÜZESİNİ KURUN, KAPISINA DA MUSTAFA KEMAL’İN FOTOĞRAFINI KOYUN”

Başkan Subaşı’ya bir çağrıda bulunan Özdil, “Bilecik’i bambaşka bir yere taşıyacak projelerinizin olduğunu biliyorum. Ama Bilecik’e bu tarihini anlattığım göçün müzesini kurun. Kapısına da Mustafa Kemal’in Sofya’daki fotoğrafını koyun.” dedi.

“EMİNİM BU MİLLETİN KAHRAMANI NAİM SÜLEYMANOĞLU MUTLULUKLA SEYREDİYORDUR”

Özdil, Bilecik Belediye Başkan Melek Mızrak Subaşı ile ilgili konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Melek, 1988 yılında Bulgaristan Razgrad’ta dünyaya geldi. Deli ormanda doğdu. Henüz 1 yaşında kundaktayken ailesi ile birlikte tarihi göçle beraber Türkiye’ye geldi. Bilecik’e geldi. Melek, okudu ve yüksek mimar oldu. Melek Mızrak Subaşı, Bilecik’in belediye başkanı oldu. Evlad-ı Fatihan, Bulgaristan Türk’ü. Bilecik’i CHP’ye kazandırdı. Bilecik’in ilk kadın belediye başkanı oldu. Eminim bu milletin kahramanı Naim Süleymanoğlu mutlulukla seyrediyordur.

Melek Başkana burada sesleniyorum. Bilecik’i bambaşka bir yere taşıyacak projelerinizin olduğunu biliyorum. Ama Bilecik’e bu tarihini anlattığım göçün müzesini kurun. Kapısına da Mustafa Kemal’in Sofya’daki fotoğrafını koyun.”

Kaynak: BETÜL KESİK