Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde öğrencilerin ve akademisyenlerin katıldığı kamuda kariyer sınavlarına hazırlık semineri gerçekleştirildi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kariyer Merkezi Koordinatörlüğü tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Doç. Dr. Levent Ersin Oralı, Öğr. Gör. İsmet Emir Kudubeş ve Cengizhan Gökben’in konuşmacı olduğu “Kamuda Kariyer Sınavlarına Hazırlık Semineri” düzenlendi.

Yoğun ilginin olduğu etkinliğe İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakki İşcan, Kariyer Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. H.Tezcan Uysal ve akademisyenler katıldı.

Hukuk Mesleklerine Giriş Sınavı, Hakimlik Sınavı ve Kaymakamlık Sınavı hakkında bilgiler veren konuşmacılar, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) içerisinde yer alan puan türlerine yönelik detaylı açıklamalarda bulunarak öğrencilerin motivasyonlarını yüksek tutmaları gerektiğini ve iyi bir gelecek için bugünden hazırlık yapmalarının önemli olduğunu belirtti. Etkinlik, öğrencilerin sorularının ardından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakki İşcan’ın plaket takdimi ile sona erdi.

Kaynak: NEVZAT KAPTAN