Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin yeni Rektörü Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı, göreve başladı.

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi  Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı, 4 yıldan bu yana Bilecik’te görev yapan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir’den görevi devraldı. Üniversitede yapılan devir teslim törenine eski ve yeni Rektör ile Üniversite Senatörleri katıldı.  Beydemir, yeni Rektör Asım Kaplancıklı’yı tebrik ederek kendisine başarılar dileyerek," İnanıyor ve ümit ediyorum ki Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemiz akademik yükselişini Sayın Rektör önderliğinde de sürdürecektir. Üniversitemiz ulusal ve uluslararası düzeyde başarılarıyla adından övgüyle bahsedilen; ilim, irfan ve bilimle anılan bir üniversite olmaya devam edecektir. Sevgili öğrencilerime, kıymetli Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ailesine, Bilecik’imize, ülkemize ve akademi dünyasına hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.

“ Ertuğrul Gazi'nin duaları, Şeyh Edebali'nin öğütleri, Hayme Ana'nın şefkati ve Osman Gazi'nin inancıyla üç kıtaya hükmetmiş bir imparatorluğun doğduğu topraklarda, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü olarak atanmanın onurunu yaşamaktayım.” Diyerek sözlerine başlayan Rektör Kaplancıklı şu ifadeleri kullandı:

“Şahsımı bu önemli göreve layık görerek onurlandıran, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’a, YÖK Üyelerimize ve destek veren herkese şükranlarımı arz ederim.

Ortak geçmişimizin ve milli değerlerimizin doğduğu bu topraklarda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için birlikte çalışacağız. Eğitim, bilim ve teknolojiyle bu kıymetli mirası geleceğe taşımak adına el birliği ve gönül birliği içinde hareket edeceğiz.

Ülkemiz ve şehrimiz için yapılacak her olumlu girişimi destekleyeceğimizi içtenlikle belirtmek isterim. Bu doğrultuda, rektörlüğümüzün kapıları her zaman vatandaşlarımıza, çalışanlarımıza ve öğrencilerimize açık olacaktır. Bu güzide şehre katkılarımızı artırmak için büyük bir kararlılık ve çabayla çalışacağız.

Kendisinden görevi devraldığım rektörümüz, değerli meslektaşım Sayın Prof. Dr. Şükrü Beydemir’e hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanımıza takdir ve tensiplerinden dolayı tekrar teşekkürlerimi arz ederim. Bu güven ve destekle, üniversitemizi daha ileriye taşımak adına tüm gücümle çalışacağımı ifade etmek isterim. Üniversitemizin tüm paydaşlarıyla el ele vererek ilerleyeceğimiz bu yolda Allah yolumuzu açık etsin.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GAMZE ELMAS