Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Bilecik Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Ay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cenk Karakurt, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Edip Avşar ve Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Rafig Gurbanov ile birlikte Bilecik’in sanayi kuruluşlarına ziyaret etti.

Şeyh Edebali Üniversitesi, Bilecik ve  bu bölgede bulunan alanında öncü sanayi kuruluşları ile ikili ilişkilerini genişletiyor.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ile bölgemizdeki kuruluşlarla Ar-Ge ve inovasyon alanında ortak projelerin yürütülmesi, sanayinin nitelikli işgücü ihtiyaçlarına cevap verebilecek personel desteğinin sağlanması, Üniversitenin gelişen altyapısı ile sanayi kuruluşlarının laboratuvar ve analiz ihtiyaçlarının karşılanması ve yapılabilecek ortak faaliyetlerin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen periyodik ziyaretler hız kesmeden sürüyor.

Program dahilinde Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere sırasıyla, Bien Yapı Ürünleri, Temesist Depo ve Raf Sistemleri, Arslan Alüminyum, Seranit Granit Seramik, Porland Porselen, Silkar Madencilik, Durden Plastik, Billas Lastik ve Kauçuk, Granitaş ve Polipropilen Elyaf firmaları ziyaret edildi.

Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, üniversite-sanayi iş birliğini artırmak için sanayi kuruluşlarına gerçekleştirilen ziyaretlerin devam edeceğini söyledi. GAMZ ELMAS