CHP Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün'ün  Bozüyük’te katıldığı Millet İttifakı mitingine Bozüyüklüler yoğun ilgi gösterdi. Tüzün, “Millet İttifakı iktidara gelirse Bakanlık hatta meclis başkanlığını isteyeceğim” dedi.

Millet İttifakı içerisinde bulunan siyasi partiler Bozüyük’te mitig yaptı. Mitinge Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili adayları Yaşar Tüzün, Vedat Kazıcı, Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Millet İttifakı içerisinde bulunan partilerin yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

CHP Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün, mitingde yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“AKP'nin arka bahçesi gibi…”

“Bugün bu meydanda buluşmamızın temel nedeni Bozüyük kaymakamlığımızın almış olduğu karar sonrasıdır. Oysa bu kentte çok daha uygun çok daha güzel bir yerde yapabileceğimiz toplantımız vardı. Ama bu siyasi iktidarın uzantıları yani valileri, kaymakamları, daire müdürleri AKP'nin arka bahçesi gibi bugüne kadar nasıl davrandıysa şimdi de böyle davrandıkları için bu kentin görülmez noktasında miting yapmamızı mecbur kılmışlardır. Geliyor gelmekte olanı Bozüyük'e göstermek istememişlerdir. Onlar ne kadar engel çıkarırlarsa çıkarsınlar halkımızla buluşmaya, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatmaya hiçbir zaman engel olamayacaklardır.

“Millet İttifakı değil milletin ittifakını oluşturduk”

Bizler bir ağaç gibi tek ve hür bir orman gibi kardeşçesine birlikte olmanın mutluluğunu yaşayan insanlarız. O nedenledir ki başta genel başkanımız Türkiye'de son 3 yıldır bizim gibi düşünmeyen bizim gibi siyaset yapmayan birbirinden farklı siyasi düşünceleri bir araya getirip Millet İttifakını değil milletin ittifakını oluşturarak süreci başlatmış oluyor. Ülkemizi tek adam zihniyetinden kurtarıp ortak akla egemen kılıp ortaklaşa bir yönetimi sergileyeceğimiz zamana çok az kaldı.

Hepinizden ricam şudur her cumhuriyetçi, Atatürkçü, laik cumhuriyete sahip çıkan sizlerden her yakınını, akrabasını, bir komşusunu arayıp bu seçimin önemini anlatıp bir kez daha oy istemelerini istirham ediyorum. Bunun sözünü sizden istiyorum.

Bizler Bilecik'ten seçilecek iki milletvekiliyiz. Bizim sayımız 8-10 değil. Bu kentin nüfusunun az olması bu kentin özgül ağırlığının da az olduğu anlamına gelmez. Bu kent kuruluşun ve kurtuluşun kentidir. Aynı zamanda bir milletin makus talihinin yenildiği kenttir. O nedenle bu kente hizmet etmek öncelikle Bilecik'ten seçilen milletvekillerinin temel görevidir. Bu görevi iktidar partisi olup da yerine getiremeyenleri sizler benden daha iyi biliyor ve görüyorsunuz.

Ancak bu kentte özellikle iktidar partisinde belediye başkanlığı yapanlar, bu kentten seçilip iktidar partisinde görev yapanların yapamadığını bizler yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

“Bakanlık hatta meclis başkanlığını isteyeceğim”

Parlamentoda görev yaptığım müddetçe bana gelen, beni arayan hiçbiri hemşerime başka partiden şeklinde davranmadım. Kim bana gelmişse, bir milletvekili olarak elimden gelen katkıyı ve desteği verdim. Yapabildiklerim çok oldu ama yapamadıklarım da olmuştur.  Yapamadıklarımı ise iktidar partisi milletvekili olamadığım için yapamamışımdır. Şimdi bu bilgimi ve birikimimi iktidar partisi milletvekili olarak kullanmak istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ankara'ya iki milletvekili gittiğinde 1. parti olduğumuzda bilgimizi ve tecrübemizi iktidarda bir bakan olarak kullanmak istiyorum diyeceğim yetmez Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak kullanmak istiyorum diyeceğim.

“Bilecik’te otelde kalıyor”

Bizler bu kentte doğmuş, bu kentte büyümüş, bu kentte yaşamış bundan böyle de bu kentte yaşamaya devam edeceğiz. Bu siyasi iktidarın birinci sıra milletvekili adayı, adaylık süreci için partisinin genel merkezine müracaat etmiş. Müracaat sonrası sıralamasını beklemiş. 1. sıra adayı olunca lütfedip çantasını bavulunu almış gelmiş. Bilecik’te otelde yatıyor. Otelde kalıyor. Şimdi diyor ki, “Bozüyüklüler nasıl olsa bana oy verecek. Ben de nasıl olsa milletvekili olacağım. Sonra da bu çantamı alıp Ankara'ya gideceğim. 5 yıl sonra mı gelirim 10 yıl sonra mı gelirim. Ne halleri varsa görsün” diye bir anlayışa sahip. AKP'ye, AKP'nin milletvekili adayına en net cevabı vereceğinizi ben yürekten inanıyor ve biliyorum. Biz çantamızı alıp buradan milletvekili adayı olmadık. Milletvekili seçildikten sonra çantamızı alıp gitmeyeceğiz. Gurbete seyahate gelir gibi milletvekili adayı olmak için gelenlere en güzel cevabı sandıkta vereceğinizi yürekten inanıyorum.” Betül Kesik

Editör: Korkmaz Kesik