CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 31 Mart’a kadar Belediye Başkanı olarak seçilen kişinin belirleneceği seçim öncesi ittifak Partisi İYİ Partililere seslenerek, “Her türlü entrika, oyun bozma, dengeyi bozma çabaları nafiledir.”dedi.

Yarın (13 Ocak Cumartesi) günü gerçekleşecek olağanüstü meclis toplantısı öncesi İYİ Parti grubunun ittifak ortağı CHP’nin Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı yerine seçime bağımsız olarak girecek İYİ Partili Sadık Kaya’yı destekleyeceği öğrenildi. AK Parti ve MHP’nin de destekleyeceği düşünülen Sadık Kaya’nın 31 Mart’a kadar Bilecik Belediye Başkanı olması bekleniyor.

Yaşanan gelişmelerin ardından CHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Melek Mızrak Subaşı’nın aday tanıtım toplantısında konuşan CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, CHP-İYİ Parti ittifakının 31 Mart’a kadar devam ettiğini hatırlatarak, İYİ Partili grubun CHP Adayı Melek Mızrak Subaşı’nı desteklemelerini istedi.

Her türlü entrika, oyun bozma, dengeyi bozma çabalarının nafile olduğunu vurgulayan Tüzün, “ Biz 2019 yerel seçimlerinde ittifak ortağımız İYİ Partimizle bir sözleşme imzaladık. Bu sözleşmenin süresi 31 Mart 2024’tür.  31 Mart 2024’e kadar biz CHP olarak attığımız imzanın arkasındayız. İnanıyorum ve biliyorum ki ayrın da İYİ Parti’den seçilen belediye meclis üyelerimiz yapılacak oylamada imzalarına sadık kalıp adayımız olarak Melek Mızrak Subaşı’na sahip çıkacaklardır. Bunu Bilecikli bir evladınız olarak içtenlikle biliyor ve gereğini yerine getireceklerinden en ufak bir şüphe duymuyorum.

Bilecik’in tüm adayları oy birliğiyle karar alındı. Parti yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Birbirinden değerli sosyal demokrat belediyeciliği yaşatacak en iyi adaylarımızı seçtik. Burası Bilecik, kuruluşun ve kuruluşun kenti. Bu kentte ilk defa kadın bir Belediye Başkanın olması bizim onurumuz olduğu kadar tüm kadınlarımızın ve gençlerimizin onurudur. Bu anlamda Başkanımıza tüm Bilecik halkımızın sahip çıkacağına inanıyorum.

Belediye Başkanımız aynı zamanda bir anne sevdasıyla belediyeciliği 1,5 yılda en iyi şekilde partimizi ve Bilecik’i temsil ettiği için onunla ayrıca onur ve guru duyuyorum. Başkanımızın adı Melek kendisi de bir Melek. Melek Başkanımızı sadece Bilecik’e değil tüm Türkiye’ye bu çalışmalarını anlatacağı tarih 31 Mart’tır. 31 Mart’ta geçmişte olduğu gibi tekrar Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını yerel yönetimlerde göklere dikeceğimizden kimsenin şüphesi ve tereddüdü olmasın, bu ayak oyunlarına bizim belediye meclis üyelerimiz, bizim seçilmiş tüm meclis üyelerimiz bu anlayışa yarın sandıkta gerekli cevabı vereceklerdir.” İfadelerine yer verdi. KORKMAZ KESİK

Editör: BETÜL KESİK