11.Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu 5 mayıs  2024 pazar günü  saat 10.30' da eş zamanlı olarak yapılacak .

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Bilecik Bisiklet Federasyonu temsilciliği, Yeşilay Bilecik Şubesi ve Yeşilay Bilecik Spor kulübü  işbirliği, Bilecik Valiliği,  Bilecik Belediyesi, İl Emniyet  Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Orman işletme müdürlüğü katkıları ile düzenlenen Bisiklet turu hakkında Yeşilay Bilecik Şube Başkanı  Muzaffer Tekelioğlu yaptığı açıklamada, "2011 yılından beri organize edilen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, 2024 yılı itibariyle T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun iş birliğiyle Türkiye'nin tüm şehirlerinde düzenlenmektedir.

Her yıl Türkiye genelinde 10 bini aşkın bisiklet severin katıldığı Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, ülkemizin en geniş kapsamlı ve en yüksek katılımlı bisiklet turu olma özelliğini taşıyor. Türkiye genelindeki Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri ve gönüllülerimizin değerli katkılarıyla birlikte gerçekleştirdiğimiz bisiklet turumuz, bisiklet severlerin katılımıyla festival havasında geçmektedir. İyi ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunmak ve bağımlılıkların zararlarına karşı farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediğimiz Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’na her yaştan bisikletseler yoğun ilgi göstermekte, çocuk katılımcı sayısı da her geçen yıl artmaktadır.

5 Mayıs 2024 Pazar günü saat 10 30'da gerçekleşecek 11. Geleneksel Bisiklet turumuz İl  Gençlik ve Spor Müdürlüğü  önünde başlayıp Cumhuriyet Meydanında son bulacaktır.  Tura katılan tüm bisiklet severlere yelek hediye edilecek olup, Tur bitiminde kura ile 35 bisiklet severimize hediyeler takdim edilecektir."

Tekelioğlu  kurallar hakkında şunları söyledi,

“Katılım ücretsizdir. Sizi daha iyi ağırlayabilmemiz için online kayıt yapılmasını önemle rica ederiz. Tur 10 yaş üstü tüm bisiklet severlerin katılımına açıktır. 10 yaş altı çocukların tura katılımları sürüş güvenliği açısından uygun değildir.
 Bisiklet turuna kendi bisikletinizle katılmalısınız. Bisikletinizin teknik aksamının sorunsuz çalıştığından emin olunuz.
Tur süresince kask takmanız emniyetini açısından önemlidir.
Festival havasında geçmesini istediğimiz Bisiklet turuna tüm Bilecik halkımızı  aramızda görmek istiyoruz"

Kaynak: GAMZE ELMAS