Bilecik PTT Merkez Şubesinde personel yetersizliği nedeniyle vatandaşlar adeta çile çekiyor. Daha iyi hizmet vermek için Cumhuriyet Mahallesi’ndeki yeni binada hizmete giren PTT Şubesi’nde 5 gişe olmasına rağmen 1 gişede 1 personelle hizmet veriliyor. Vatandaşlar ise saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyor.

Bilecik PTT Merkez Şubesinde personel yetersizliğinden dolayı Bilecikli vatandaşlar saatlerce sırada bekliyor. Sabah saatlerinden itibaren oluşan kalabalığa rağmen PTT gişelerinde sadece bir personelin çalışması vatandaşların tepkisine neden olurken sıra alan kişiler uzun süre beklemek zorunda kalıyor. Personel ile vatandaşlar arasında da zaman zaman tartışmalar yaşanıyor.

Gişede çalışan personel sayısının artırılmasını isteyen vatandaşlar “PTT'de işlerimizi hallederken günümüz bitiyor. Saatlerce sıra beklemek zorunda kalıyoruz. Sıra beklerken başka işlerimizi halledemez hale geliyoruz. Hepimiz işten izin alıp, başka işlerimizi erteleyip geliyoruz. Diğer gişelerin de çalışması bizim için çok daha iyi olacak. Burada uzun bir süre sıra beklemek zorunda kalmayacağız.” dedi.

Kaynak: KORKMAZ KESİK