Bilecik TSO Başkanı Mehmet Ergün, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

“Toplumun haber alma, bilgi edinme, düşüncelerini ifade etme ve demokrasi süreçlerine katılma hakkının sağlanmasında basın en büyük rolü üstlenmektedir.” Diyen Başkan Ergün, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“ Basın, kamuoyunu bilgilendirme ve aydınlatma görevini üstlenirken objektiflik, tarafsızlık, doğruluk ve güvenilirlik ilkelerine sadık kalarak görevini icra eder. Sizler, bu önemli görevi yerine getirirken adil ve sorumlu bir şekilde haberleri sunma gayretiyle toplumumuzun aydınlanmasına katkı sağlamaktasınız.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası olarak, sizlerin özverili çalışmalarınızı takdirle karşılıyor, gösterdiğiniz çabayı ve mesleğe olan bağlılığınızı takdir ediyoruz. Toplumun gerçekleri öğrenme hakkına olan inancınızla, tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak, haber etiğini gözeterek yaptığınız haberlerin, toplumsal farkındalığı artırmada ne denli kıymetli olduğunu biliyoruz.

Bu özel gün vesilesiyle, emekleriniz için teşekkür ediyor, özverili çalışmalarınızın devamını diliyor ve görevlerinizde başarılarınızın artarak sürmesini temenni ediyorum.” KIYMET TUNCA