Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, ilçede yeni yapılacak TOKİ için bekleyen vatandaşlara sevindirecek haberi verirken, mevcut TOKİ’de oturanlara da “satmamaları” konusunda uyarıda bulundu.

297 konut ve 4 işyeri ve cami projesi ile yeni yapılacak TOKİ’nin ilçede konut ihtiyacına da büyük katkı sağlayacağını belirten Başkan Şahin, “Milletvekilimiz Halil Eldemir’in destekleri ile önümüzdeki Ocak-Şubat aylarında Yeni TOKİ ihale edilecek. Kuraları daha önce çekilen TOKİ, deprem nedeniyle gecikmişti.2024 yılında TOKİ inşaatının hızla yükselmesini göreceğiz inşallah.

İlerleyen günlerde 400 konutluk 4.TOKİ projesini gündeme getireceğiz. Devamında özel sektörün de yapacağı konut yatırımlarla TOKİ çevresinde, 900 konutu TOKİ tarafından yapılmış, 1.100 konut da özel sektör tarafından yapıldığında 2000 konutluk Osmaneli ilçemizin 5.mahallesi tamamlanmış olacak.”dedi.

Mevcut TOKİ’nin çok değerli olacağını vurgulayan Başkan Şahin, “Uyarımız, mevcut TOKİ’de konut sahibi olanların konutlarını satmamaları. Konutlarının değeri bu yatırımların başlamasıyla katlayarak devam edecek.”dedi.

TOKİ’ye yeni halı saha ve basketbol sahası yapıldığını belirten Başkan Şahin, yeni TOKİ başladığında mevcut TOKİ’nin değerinin iki katına çıkacağını ifade etti.

Mevcut TOKİ içerisinde yer alan sahanın halı saha ve basketbol sahası olarak tekrar düzenlendiğini ifade eden Başkan Şahin, “ Komple yenileyeceğimiz saha mevcut TOKİ ve yeni yapılacak TOKİ için güzel bir tesis olacak. En son Beşevler Mahallemizde yaptığımız halı sahadan sonra, TOKİ’de yapacağımız yeni yatırımla halı saha ve çok amaçlı bir spor tesisini daha çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunacağız.”dedi.MEHMET ÖZGÜR

Editör: BETÜL KESİK