Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, TMO’nun bir ay içerisinde Bilecik’te 5 bin ton buğday alımı yaptığını açıkladı. Sevinen, TMO’nun alımlara devam edeceğini aktardı.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) geçtiğimiz aybaşında Bilecik’te hububat alımlarına başladı. TMO tarafından arpa ve buğday alımlarında kilogram başına 7 lira ile 8,250 lira arasında ödeme yapılırken Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen, TMO’nun bugüne kadar toplamda 5 bin ton hububat alımı yaptığını söyledi.

Bilecik’te TMO’nun bir alım noktası olmamasında dolayı sıkıntılar yaşandığını kaydeden Sevinen, TMO’nun bu yıl 15 bin ton buğday alımı yapacağını aktardı. Sevinen, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İlimizde TMO buğday alımına devam etmektedir. Çiftçimizin buğdayı bitene kadar ilimizde buğday alımı devam edecektir. Bu gün itibarıyla ilimizde yaklaşık 5.000 ton buğday alımı gerçekleşmiştir. Bu sene ilimizde TMO yaklaşık 15.000 ton buğday alımı yapacaktır. Bu sene TMO’ya ilimizde alım yeri olmamasından dolayı biraz sıkıntı olmuştur. İnşallah bu sorunu da sayın valimiz, sayın milletvekilimizle birlikte çözüme kavuşturacağız. Çiftçimize bol, bereketli bir sezon geçirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. İlimizde buğday alımı yapma noktasında TMO Eskişehir Müdürümüze, ilimizde alım noktasında çalışan memur arkadaşlarımıza ilimiz çiftçisi adına teşekkür ediyorum.” Korkmaz Kesik