Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından liselere gönderilen şartnamedeki kurallara göre öğrenciler, yaptıkları resimleri 18 Ocak tarihine kadar okullarına teslim edecek. Yarışmada dereceye giren ilk 3 öğrenciye, İnönü Havacılık Eğitim Merkezi'nde, uygun hava şartlarına göre velilerinin izniyle uçuş hediyesi verilecek. 
Konu ile ilgili bilgilendirmede bulunan THK Bozüyük Şube Başkanı Sedat Büyük şu açıklamalarda bulundu: 
“THK’nin 99. kuruluş yıldönümü dolayısıyla ödülleri 16 Şubat 2024 cuma günü verilmek üzere Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, ilçemizdeki tüm resmi ve özel lise öğrencileri arasında resim yarışması düzenledik. 
Atatürk’ün “İstikbal göklerdedir.” sözüne bağlı kalarak gençlerin havacılık konularına ilgilerini arttırmak, onları uzay çalışmalarına yönlendirmek, hava sporları ve çeşitli havacılık kurslarına katılımları için farkındalık sağlayarak becerilerinin ve özgüvenlerinin gelişmesine katkıda bulunmak, ülkemizin bu alanda ilerlemesinde söz sahibi olmalarını sağlamak amacıyla bu yarışma düzenlendi.    
Yarışmaya katılan öğrenciler; havacılıktaki son dönem gelişmelerini, geçmiş ve gelecek üzerindeki havacılık düşüncelerini, THK’nin 99 yılda Türk havacılığına yaptığı katkıları ve verdiği destekleri konu alan resimlerini istedikleri teknikte yapabileceklerdir. 
Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından liselere gönderilen şartnamedeki kurallara göre öğrenciler, yaptıkları resimleri 18 Ocak 2024 tarihine kadar okullarına teslim edecekler. Daha sonra Bozüyük THK’ye ulaştırılacak resimler, resim öğretmenlerinden oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirilecektir.
Resimlerin değerlendirilmesi sonucunda ilk 3 öğrenciye derece, sonra belirlenen 7 öğrenciye mansiyon  ödülü olmak üzere teşekkür ve başarı belgesi ile birlikte çeşitli hediyeler  verilecektir. Ayrıca, ilk 3 öğrenciye İnönü Havacılık Eğitim Merkezi'nde, uygun hava şartlarına göre velilerinin izniyle uçuş hediyesi verilecektir. 
Yarışmada derece ve mansiyon kazanan öğrencilerin resim öğretmenlerine ve okul müdürlüklerine de teşekkür ve başarı belgeleri verilecektir. Derece ve mansiyon kazanan resimler ile birlikte toplam 30 resim, ödül töreninin yapılacağı gün Bozüyük Halk Eğitimi Merkezinde sergilenecektir.” Korkmaz KESİK