Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, tertemiz yarınlar okullardan başlar projesi iyi uygulamalar yarışması düzenleneceği duyuruldu.

Başvuruların 15 Nisan tarihine kadar okul yönetimlerine yapılacağı belirtilirken, ilimizdeki okullardan yarışmaya katılacak öğretmenlerin, Öğretmen Bilişim Ağı'nda (ÖBA) yayınlanan "Hijyen Eğitimi Semineri" video içeriklerini izlemesi yarışmaya katılımın ön koşulu olarak belirlendi.

Yapılan açıklamada, “öğrenci, öğretmen, okul yöneticileri, okul destek personeli ve velilerde temizlik ve hijyen konusunda farkındalığın artırılması, bu kapsamda sosyal sorumluluk kampanyaları düzenlenmesi ve iyi uygulama örneklerinin ülke genelinde yaygınlaştırılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı ile OPET iş birliğinde "Tertemiz Yarınlar Okullardan Başlar" Projesi hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda; okullarımızın, farklı kurum ve kuruluşlar ile iş birlikleri geliştirdiği, okul merkezli temalarla çevreye açılan sosyal sorumluluk kampanyalarının hayata geçirildiği "İyi Uygulamalar Yarışması" düzenlenecektir.

Başvurular 15 Nisan 2024 tarihine kadar okul yönetimlerine yapılacak olup yarışmaya katılacak öğretmenlerin, Öğretmen Bilişim Ağı'nda (ÖBA) yayınlanan "Hijyen Eğitimi Semineri" video içeriklerini izlemesi yarışmaya katılımın ön koşuludur.

Eğitim programına katılacak öğretmenlerin, ÖBA'ya giriş yapmaları ve eğitim programını tamamlamaları gerekmektedir. 

Eğitim programını tamamlamayanlar, İyi Uygulamalar Yarışması'na katılım için başvuruda bulunamayacaktır. ÖBA'da öğretmenler için yayınlanan eğitim programı 15 Aralık 2023-15 Nisan 2024 tarihleri arasında günün her saati erişime açık tutulacaktır” denildi.

Kaynak: GAMZE ELMAS