Bilecik’te ve farklı şehirlerde kendilerini il müftüsü olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 2 şüpheliden 1’i tutuklanırken diğer şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Bilecik İl Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ve Asayiş Daire Başkanlığı Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü tarafından kendini il müftüsü olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 2 şüpheli yakalandı. Söğüt Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Kocaeli ve İzmir bulunan şüpheliler, Yıldırım Operasyonu ile Bilecik’e getirildi. Şüphelilerin adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda ele geçirilen; 2 adet telefon, 3 adet sim kart, 6 adet sim kart kalıbına el konuldu.

Konu ile ilgili Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen bilgilerde şunlar aktarıldı:

“İlimizde ve farklı illerde telefonda kendisini İl Müftüsü olarak tanıtarak ve kurum ismini kullanarak ikna etmek kaydıyla Nitelikli Dolandırıcılık suçu işleyen şahıslara yönelik Asayiş Şube Müdürlüğümüz ve Asayiş Daire Başkanlığı Dolandırıcılık Şube Müdürlüğünce yapılan analiz çalışmalarında; şüpheli şahısların ülke genelinde toplam 35 olayda 127.300 TL haksız kazanç sağladıkları tespit edilmiştir.

Tespit edilen R.D. ve A.K. isimli şüpheliler, Söğüt Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 28.11.2023 günü Kocaeli/Gebze ilçesinde ve İzmir/Buca ilçesinde ekiplerimizce yapılan Yıldırım Operasyonuyla yakalanarak ilimize getirilmiş, şüphelilerin adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda ele geçirilen

2 adet telefon

3 adet sim kart

6 adet sim kart kalıbına el konulmuştur.

Adli Makamlara sevk edilen A.K. isimli şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, R.D. isimli şüpheli dosya kapsamında tutuklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” NEVZAT KAPTAN

Editör: Korkmaz Kesik