Türkiye Belediyeler Birliği’nin meclis üye seçimi yapıldı. Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı başkanlığında gerçekleştirilen seçimlerde üyeler belli oldu.  

Bilecik ili, ilçe ve beldeleriyle üye olduğu Türkiye Belediyeler Birliği’nin meclis üye seçimleri yapıldı. Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı başkanlığında gerçekleştirilen seçimlerde üyeler belli oldu. 

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ile Söğüt Belediye Başkanı Ferhat Durgut seçimlerin katip üyeliğini yaptı. TBB meclis üyeliği için 146 seçmenin olduğu seçimlerde bir boş oy ve 6 geçersiz oy belirlendi.

Gerçekleştirilen seçim  Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve Söğüt Belediye Başkanı Ferhat Durgut, Türkiye Belediyeler Birliği’ne üye olarak seçilirken, Bozüyük Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Nur Turan ise yedek üye olarak seçildi.

Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı, seçim sonunda yaptığı konuşmada, ‘’Seçim sonuçlarının şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ ifadelerini kullanarak, ‘’Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Üyeliği seçimini gerçekleştirdik. İl Belediye Başkanı olarak doğal üyesi olduğum Türkiye Belediyeler Birliğinde şehrimizi birlikte temsil edeceğimiz Asil Meclis Üyeliklerine, gerçekleştirdiğimiz seçim sonucu; Bozüyük Belediye Başkanımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ve Söğüt Belediye Başkanımız Ferhat Durgut seçilirken, Bozüyük Belediyesi Meclis Üyesi Ayşe Nur Turan ise yedek üye olarak seçilmiştir. Seçim sonuçlarının şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi.

Kaynak: KORKMAZ KESİK