Bilecik’te uzun yıllardır esnaflık yapan Tahir Dere, Hürriyet Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıkladı.

Dere, adaylığını duyurduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“10 Mayıs 1982 yılında Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdum. İlk öğrenimi gördükten sonra 1999 yılında Bilecik’e yerleştim. 15 yılı aşkın bir süredir Hürriyet Mahallesinde ikamet ediyorum ve 11 yıldır da Hürriyet Mahallesinde esnaflık yapıyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Bilecik’te 25 yılı aşkın bir süredir esnaflık yapıyorum ve yapmaya da devam ediyorum. Eğitim İçin Ben de Varım Deneğinin Başkanlık görevini yürütüyorum. 4 yıldır muhtar azalık görevimi devam ettiriyorum. Esnaf odalarında yöneticilik görevlerimi de aktif olarak sürdürmekteyim. Sivil toplum kuruluşları ve derneklerle uyumlu bir şekilde çalışmaya, halkımıza hizmet için gece gündüz mesai harcamaya gönüllü olarak devam etmekteyim. Esnaflık tecrübem ve mesleğim gereği mahallemizin gelişmelerini, sorunlarını ve taleplerini çok yakından takip ediyorum.

Mahallemiz Bilecik’in en büyük 3. mahallesi olarak gelişimi ve büyümesiyle göz dolduran bir mahalledir. Mahalleyi ve mahalle sakinlerini yakından tanıyan, bir mahalle esnafı olarak mahallemizin sorun ve çözümlerine hâkim biri olarak Hürriyet Mahallemizi sizler adına temsil etmeye ve mahallemizi daha güzel yarınlara taşımaya talibim. Sizlerden aldığımız destek ve güçle mahallemizi daha da ileriye taşıyacağımıza inancımız tam.

PROJELERİMİZ

Mahallemizin genç ve çocuk nüfusuna yönelik sosyal aktiviteler, kültür turları ve eğitim projeleri düzenleyeceğiz. Belediye, STK’lar ve valilik ile koordineli çalışarak bu aktivitelerin mahallemizde düzenli olarak yapılmasını sağlayacağız.

Mahallemizde ikamet eden yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için Bilecik ve çevre illere ibadet, tarihi ve kültürel turlar düzenleyeceğiz.

Şehrimizin mülki amirleri, belediye başkanı, kurum müdürleri ve STK’lar ile düzenli olarak istişare ve çözüm toplantıları düzenleyeceğiz. Mahallemizin yatırım ve hizmet anlamında öncelik almasını sağlayacağız.

Mahallemizin eğitim ile ilgili konularını Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarımız ve muhtarlığımızla koordineli bir şekilde görüşerek taleplerin hızlı bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız.

Başkanı olduğum Eğitim İçin Ben de Varım Derneği ile birlikte hazırladığımız 24 derslik okul projemizi hızlandırarak ivedi bir şekilde hayata geçireceğiz.

Mahallemizde bulunan park, atıl arsa ve yeşil alanların temizliği konusunda düzenli kontrolleri ve ilgili kurumların gerekli hizmeti yerine getirmesinin takiplerini eksiksiz yerine getireceğiz.

Mahallemize ait bir web sitesi, sosyal medya hesapları ve duyuru panosunun hayata geçirilmesi için gerekli çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Böylece dilek, istek ve temennilerinizi kayıt altına alacak ve daha hızlı çözüme kavuşmasını sağlayacağız.

Mahalle gençlerimizin daha doğru bilinçlendirilmeleri için mahallemize bir kütüphane kazandıracağız. Mahalle sakinlerimizden toplanan kitaplarla kuracağımız kütüphanemiz ücretsiz olacak.

Bankalarla anlaşarak mahallemize ATM (Bankamatik) alanı kazandıracağız. Böylece hem yaşlı vatandaşlarımız hem de sizler maaşlarınız için çarşıya inmek zorunda kalmayacaksınız.

Mahallemizin internet hızını yükseltmek için gerekli altyapı çalışmalarının mahallemize getirilmesini sağlayacağız.

Mahallemizde yaşayan kimsesiz, yoksul ya da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla hayırsever vatandaşlarımız arasında bir köprü olacağız.

Mahallemizde park, bahçe, arsa ve yol kenarlarında bulunan çöp konteynerlerinin düzenli temizlenmesi ve alan temizliklerinin yapılması konusunda gerekli takip ve çalışmaları yapacağız.

Mahallemizde yer alan ibadethane ve camilerimizin, ihtiyaçları, bakımları, eksiklerinin giderilmesi ve sorunlarının çözümü için dernek ve sivil toplum kuruluşlarımızla koordineli bir şekilde çalışacak, sorun ve taleplerin kısa sürede çözülmesi için sürecin takipçisi olacağız.

Üniversitemize il dışından gelen ve mahallemizde ikamet eden öğrencilerimize ihtiyaç fazlası ev eşyalarını ulaştırmak için mahallelimiz ve öğrencilerimiz arasında köprü oluşturacağız." GAMZE ELMAS