Arsa satın alıp taahhüt etmesine rağmen zamanında yapmadığı yatırımlarla gündeme gelen AKGÜN Seramik Fabrikası, bu kez bozduğu iddia edilen yollarla adından bahsettiriyor.

FABRİKA ÖNÜ ADETA KÖSTEBEK YUVASI

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde faaliyet gösteren AKGÜN Seramik fabrikasının önünden geçen Fıranlar Köy yolu  adeta köstebek yuvasına döndü. Yolu kullanan köy halkı, fabrika araçlarının yolu toz toprak içerisinde bozuk bir şekilde bıraktığını, yolu fütursuzca kullandığından şikayet ederek büyük tepki gösterdi.

ARKASINDA SİYASİ GÜÇ MÜ VAR?

AKGÜN Seramik,  10 Eylül 2022  tarihinde Osmaneli ilçesinde dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımıyla Vitrifiye Fabrikası’nın temel atma töreni gerçekleştirilmişti. Kendisiyle aynı zamanda temel atan AYDE Alüminyum, temel atılmasından 7 ay sonra Fabrikası’nı bitirip üretime geçme aşamasına gelmesine karşılık AKGÜN Şirketler grubuna ait seramik Vitrifiye Fabrikası’nda 17 ay sonra hala bir çivi dahi çakılmadı.

Yaşanan durum, “AKGÜN Seramik  siyasi veya farklı kişilerce kollanıyor mu? Algısını yaratırken, “Arkasında siyasi bir güç mü var?” sorularını da gündeme getirdi.

MAĞDUR VATANDAŞLAR, VALİ AYGÖL’DEN DESTEK BEKLİYOR

Taahüt ettiği yatırımları yapmayıp bir de devlet yolunu köy halkını mağdur ederek kullanan AKGÜN Seramik yetkililerinin bu tutumuna karşı , köy yolunu kullanan vatandaşlar şikayetçi olduklarını dile getirdiler. Mağdur vatandaşlar ve Fıranlar Köy halkı gereken uygulamaların yapılması için Vali Şefik Aygöl’den destek beklediklerini bildirdiler.

Kaynak: CAFER ELMAS